OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGVypátrali jsme posledního zaměstnance lomnického pivovaru

25. 9. 20160

Tak si představte, že se nám podařilo vypátrat člověka, který se naučil vařit pivo přímo v lomnickém pivovaru ještě před jeho uzavřením. Bylo to v letech 1956 až 1958.

Jmenuje se Jiří Novotný, po pivovarském učení v Lomnici pracoval pro různé pivovary včetně bývalého Jabloneckého a v současnosti ve svých téměř 75 letech stále vaří pivo…

Tady s námi zapózoval (třetí zleva, nebo druhý zprava:):

img_4705

Najdete ho v novém pivovaru Rezek v Zásadě (zde jsou jejich stránky). Má tam na starosti varnu, spilku a ležácký sklep. V brzké době tam zajdeme s celým týmem na exkurzi (asi budeme potřebovat odvoz, to bychom vám dali vědět:).

Každopádně zkušenosti pana Novotného s vařením piva jsou přesně 60 roků. A to se opravdu počítá. Naše myšlenka s obnovením tradice vaření v Lomnici ho nadchla a přislíbil nám, že udělá maximum aby nám s tím pomohl a také, že vydoluje ze své paměti co nejvíce zajímavostí na téma lomnické pivo.

Rovnou nám sepsal pár důležitých tipů a vychytávek co se týká technologií a také nám nakreslil schéma jak fungoval lomnický pivovar – viz obrázek:

img_4710

Také jsme během posledních dvou týdnů od vás dostali hned několik tipů na místa, kde bychom mohli založit náš minipivovar – díky moc! Už jsme si dokonce pár míst obhlédli a věříme, že do listopadu se finálně rozhodneme.

Děkujeme. Ahoj!

 

LP

Pošlete komentář

Váš email nebyl publikován. Povinná pole jsou vyznačená *