OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGTak nám přivezli pivovarskou technologii

21. 11. 2018
https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2018/11/rijnova-navsteva-640x400-1.jpg

Ahoj přátelé,

toto si zaslouží zvláštní článek. V úterý 20.11. nám totiž dorazily tanky. Zhmotňuje se nám náš sen. Pivovar už začíná vypadat jako pivovar.

Tak tedy. O víkendu jsme dolaďovali poslední přípravy (malování, vytírání podlah, instalace kanálů atd.) o tom více v měsíčním přehledu a také tam popíšeme, co jsme si to vlastně pořídili. Teď vám popíšeme jak probíhal včerejšek – tedy hlavně těm co nejsou na facebooku.

Vloni v říjnu jsme si udělali takové menší výběrové řízení a nakonec vybrali firmu Nerez Grade Milana Ševčíka. Před tím jsme se byli podívat v několika pivovarech, kde už technologii od něj instalovali a všude jsme dostali vynikající reference. No a vloni v říjnu jsme se všichni jeli podívat do Zaječí, kde to vyrábějí (poblíž Velkých Pavlovic) a tam jsme si s ním plácli. Tohle je foto z loňské prohlídky jejich výrobny:

rijnova navstevaZadání do výroby jsme nakonec posunuli až na jaro 2018, protože se objevila možnost koupit bývalou pekárnu a vznikly tak úplně jiné dispozice pro výrobu. V mezičase jsme do Zaječí jezdili několikrát z důvodu ladění detailů. Ty nasbírané zkušenosti a někdy i opruzy z jiných pivovarů jsme prostě nechtěli a tak je v té technologii spousta drobností udělaných nám na Míru míru.

A tak v pondělí 19.11. přijela parta montérů a čekali jsme na kamion s tankama. Bohužel vzniknul nějaký problém v logistice, takže byl příjezd odložen až na úterý 20.11. v 7:00.  Naštěstí nám vyšel vstříc i Zdenda Rydval s jeřábem na složení tanků.  Nervózně jsme ráno stáli před piovarem, plni očekávání. Znáte to. Dokud to není pod střechou, tak to není. Ale dorazil! Na téhle fotce ho vítá Míra:):

kamion

Další fotky zachycují samotnou vykládku:
kamion2
jerab
matrace dalsi tankwhirpoollezacke tanky 20

 

 

 

Zde je foto s panem Šefčíkem před naší varnou:
varna s panem sefcikemA závěrečné foto zachycuje první výstup sládka na velící plošinu, odkud už jen tak nesleze:):

král varny

Tým LP

 

LP