OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGSrpnový zápisník

4. 9. 2018
https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2018/11/strecha-640x400.jpg

Tak jo. Léto je už definitivně pryč, snad jste si ho parádně užili. Bylo sice velké sucho, ale pokud jste se pravidelně koupali na lomnickém koupališti a nebo se řádně zalévali i nějákým tím pivkem, tak se to snad dalo zvládnout:)

Ani ve druhé půli prázdnin jsme nepolevili. Přípravné práce v pivovaru pokračují plným proudem a vše je na dobré cestě. Samozřejmě, že bychom rádi psali spíš o pivku, ale snad už brzy se dočkáte. Ty budovatelské práce k tomu prostě patří. Takže se omlouváme, že vám teď servírujeme spíš stavební deník:) Tak tedy zde je krátká rekapitulace:

1. Propadlá střecha. Jak víte z minulého článku, objevili jsme, že část střechy je totáně prohnilá. Museli jsme vše narychlo vybourat, dát nové trámy, prkna, izolaci, plechy…Ještě že jsou kamarádi, kteří si v tom horku pozměnili priority a nenechali nás ve štychu. Zde pár fotek ze střešních prací (samozřejmě se to dělalo v tom největším horku):

strecha strecha1 strecha3

strech1 strecha2 strecha4

 

 

2. Varna a chladírna. Tady jsme dobourali poslední příčku ve varně, nechali doplnit všechny možné obklady a hlavně – vykopali jsme kanály! Na konci září zde uděláme masivní investici – v obou místnostech se udělá nová betonová vyspádovaná podlaha, tak aby veškerá voda bez problémů mohla odtékat těmi kanály. Ani vám nebudeme říkat kolik ta sranda bude stát, ale je to zkrátka potřeba:

kanal1 kanal2 varna

3. Kanalizace. To, že máme na pozemku obří septik víme. Ale kam to pak teče a zda vůbec někam, to jsme do dneška nevěděli. Septik jsme nejdříve nechali v červenci odsát a od té doby zjišťujeme co a jak. Nakonec vodohospodáři nalili 200l modré kapaliny a baterkama zjišťovali v různých kanálech kde a zda vůbec se voda někde objeví:) A světe div se, objevila. Takže jsme si oddychli..Na fotkách můžete vidět sondování v septiku a nově budovanou kanalizaci ve dvoře:

kanalizace1 kanalizace2 kanalizace3

Paralelně také řešíme navýšení a rozvod elektřiny, jednáme s úřady o různých povoleních apod. Tím vás ale nebudeme zatěžovat.

4. Sobotecký jarmark. Na ten jsme se moc těšili. Organizátoři nás dali přímo na náměstí, takže super. Jsou tam většinou tradiční řemeslné výrobky, mraky lidí a bezvadná atmosféra. Poprvé jsme tam dotáhli i naši lednici, takže jsme mohli lidem nabízet i lahvové. Kompletně nás vyprodali. Dvě fotky zde:

sobotka sobotka1

5. Dobyli jste další země na našem seznamu. Konkrétně Milan Koudelka s Dominikou Cermanovou během srpna dovezli naše piva do Německa, Dánska, Norska, Finska, Lotyšska, Litvy, Estonska, Ruska, Polska…foto trasu lomnického piva naleznete na facebooku zde. Pár vybraných fotek dáme zde:

milan norsko petrohrad

No a správce pivovaru si také udělal jeden symbolický výlet – vystoupal brzy ráno na svítání přímo na vrchol nejvyšší. Na Sněžku:

snezka

 

6. Piva. Aktuálně máme navařenu jen naši jedenáctku, APA i polotmavka došla a zatím další termín vaření není na obzoru. Kapacity pivovarů kde vaříme jsou omezené, nebo aktuálně řeší technické problémy. Naší prioritou je začít vařit na svém a věřte, že se nemůžeme dočkat…Pak už si budeme moc plánovat různé speciály, experimentovat, zapojovat vás a prostě si to užívat i když víme, že to bude makačka. Držte nám palce!

Tým Lomnického piva

LP