OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGŘíjnový zápisník – doteky Hollywoodu

30. 10. 2018

Říjen

Ahoj přátelé,

náš měsíční zápisník pouštíme do světa o něco dřív. Už se totiž do zítřka nic zvláštního nestane…snad:)

A bude to hlavně o fotkách, prostě žádné dlouhé řeči. Budou tam většinou samí mladí můži v montérkách, nebo jiných špinavých hadrech – naši výborní kamarádi. Tak tedy:

Zajeli jsme na Moravu na poslední kontrolu našich tanků a naší varny. A také doladění detailů dle našeho zadání. Tohle jsou úplně první fotky kompletní nové varny, která bude stát po 60ti letech v Lomnici a na které budeme vařit znovu lomnické pivo. Dalši fotky přibudou až po instalaci v Lomnici:

varna3 varna1 varna

Pozvali jsme naše kamarády na další akci ZET. Potřebovali jsme totiž vystěhovat všechen bordel z pivovaru, z půdy, z garáže a hlavně z obou místností, kde se měly začít dělat nové podlahy. Celodenní makačka. Bylo nás v průběhu dne 14. A byť to všichni doma komunikovali jako nezbytnou pomoc kamarádům, tak jsme si to i užili – padlo pár pivek a pár krkovic, se kterými se mazlil samozřejmě Míra:):

zet2 zet0 zet5 zet3 zet1

Také nás přišli mentálně podpořit autoři Petr Pýcha s Jaroslavem Rudišem, kteří postupnými kroky budují z Lomnice hollywoodskou výspu. Petrovým filmem Všechno bude, (napsal k němu scénář) se slavnostně zahájil provoz nově a hlavně krásně zrekonstruovaného lomnického kina – přijel i režisér Olmo Omerzu, Lenka Vlasáková a další herci. Jaroslav zde pak v neděli křtil naším pivem svoji novou knihu Český ráj, kde pábitelsky zachycuje různorodé myšlenky a postoje k životu svých kamarádů ze sauny. A jak by řekla jedna z jeho postav: „rasíme, jo,jo,jo…“ tak hned po křtu přilil další dílo na saunová kamna – promítal se totiž film Alois Nebel, ke kterému také napsal scénář. Ostatně i motivy z tohoto filmu/knihy od Jaromíra 99 (Jaromíra Švejdíka) originálně zdobí právě naše kino:

zet4krest knihy

Také se na akci Zet zastavil náš kamarád Máša (nepíšem o něm nějak často?) se svou maminkou. Ta totiž pracovala přes 20 let, nebo tak nějak, v původní pekárně.  Dozvěděli jsme se proč to šlo před léty do kopru, jak to tam kdysi fungovalo a nakonec jsme ji ukázali jak vypadá její obchůdek teď, když jsme ho právě kompleně vyklidili:) Ne žádná velká nostalgie, ale drží nám moc palce a to je hlavní:

zet6

No a hned následující týden se začaly dělat podlahy. Dorazily totiž kanálky…Ve zkratce – umístily se kanálky, vybetonovaly se spádové svodky a pak přijížděly obrovské míchačky s dlouhatánským ramenem a bylo vymalováno, tedy vybetonováno:

stavba1 bet0 bet3 bet2 bet1

 

A takhle vypadá podlahové zátiší po pár dnech. Ještě to musí dva týdny schnout, pak se udělá pryskyřicový nátěr, vymaluje a stěhujem se:

podlaha 2 podlaha

 

Sládek Míra mezitím pravidelně jezdí vařit na noční do Frýdlantu a získává mraky zkušeností. Někdy nám pošle fotku právě uvařené sladiny, a někdy třeba selfie jak musí pořád něco ochutnávat… Těžká dřina to je:

mira sladina

 

Po starém elektrickém rozvaděči nám zbylo místo a jelikož jsme nechtěli plýtvat materiálem, rozhodli jsme se, že do té dutiny zabetonujeme dvě lahve lomnického a půllitr, jako odkaz dalším generacím. Pochybujeme, že se to bude dát třeba za sto let pít, ale jeden nikdy neví:). Minimálně je to pobaví:

casova schranka

No a úplně na závěr sem dáme první TV reklamu na naše pivo, která se natáčela na Sahaře s obrovským hollywoodským štábem pod vedením Pavla Yankee Matějky. Děkujeme mu a Maroko si škrtáme ze seznamu dobývaných zemí:

Ahoj a těšte se na živé přenosy na konci listopadu!

Dej Bůh štěstí!

Tým LP

LP