OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGPár slov k Mikuláši, aneb nechte zvony znít!

5. 12. 2017

Venku je sice „sněhulákové“ počasí, ale nám to nevadí. V časech dávných se místní pivovarníci radovali, že jim zamrzl rybník a tak zase mohli naplnit svoje zásobníky ledu, aby měli čím pivo v létě nachladit. My bychom je rádi následovali, ale na vyasfaltovaném rybníku led prostě nevyrobíte.., takže jsme si našli jiné radosti.

Zásoby naší 11° se sice tenčí (děkujeme za váš zájem!), takže už teď domlouváme další vaření, tak aby nebyl moc velký výpadek. Náš nepasterizovaný a nefiltrovaný ležák můžete stále ochutnat na Babyloně, nebo na Ploužnici, včetně 1L PET lahví.  Všimli jste si jak je to pivo krásně čiré ve srovnání s jinými nefiltrovanými pivy? Chce to totiž neuspěchat a nechat to krásně dozrát v tanku. Prostě není to žádná rychlokvaška!

První prosincový víkend jsme se zúčastnili tradičních mikulášských slavností v Lomnici – děkujeme městu za pozvání!

stanek

Mohli jste u nás ochutnat speciality, které asi jen tak jinde nemají.  Uvařili jsme speciální „pivní medicínu“ o které se hned po ochutnání začaly šířit legendy. To samé o višňovém svařáku s přídavkem chmele. A propos…..ty višně byly vypěstovány na místních svazích „valdického“ (nikoliv valtického) kopce Zebína…dobrý, ne?  Na ten višňový sad koukal z malého zamřížovaného okénka i pan Kájínek, včetně dalších výrostků, které neradno potkávat…

Zde ukázka naší pivní medicíny:

pivni polevka

Moc děkujeme jedné paní (chce zůstat v anonymitě, tak snad jen první písmeno z příjmení „P“ – čili paní Pé), která nám udělala malé pivní vánoce. Opravdu. Darovala nám totiž starou pivní vývěsku Lomnického piva, původní pivní lahev z místního pivovaru a další historické artefakty. Takže pro nás to byl takový malý Ježíšek. Strašně jsme po těchto artefaktech toužili a v našem pivovaru budou mít čestné místo! Mockrát děkujeme!!!

dary

 V neděli se nám dostalo obrovské cti – požehnat naším pivem třem novým lomnickým zvonům, které se po 100 letech vrátily do staré místní zvonice. Za návratem této krásné tradice stojí Kamil Brož, Petr Pýcha, Martin Pýcha, Pavel Hrdina, Grofovi a další, kteří začali s obnovou zvonění před šesti lety a kteří dali dohromady veřejnou sbírku. Je super, že to město mohlo zaštítit a výrazně přispět z rozpočtu! Tradice je potřeba podporovat – více si o tom můžete přečíst třeba zde!

Zvony jsme symbolicky polili pivem a popřáli jim to,  co zpívá „teta“ Marta, prostě: „…bez tebe mám jenom chvíli dlouhou, kéž Lomnice netrpí už pivní touhou….a já prosím nechte zvony znít…“, nebo tak nějak:)

zvon2 zvon1

Každopádně do vánoc ještě něco oznámíme, tak nás sledujte.
Hezkého Mikuláše, málo čertů a hodně andělů vám všem!

Dej nám Bůh štěstí!!

Tým Lomnického piva

DOPLNĚNO: zde video včetně proslovu Pájka:

 

LP