O násKDO JSME

https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2019/04/sefove_team-3.png

VÍCE JAK 555 LET TRADICE
VAŘENÍ PIVA V LOMNICI NAD POPELKOU

Tradice je prostě tradice

Těch více než pět století tradice vaření piva v Lomnici nad Popelkou je něco, co nás donutilo k zamyšlení.  Tradice jsou přece od toho, aby se předávaly z generace na generaci. Samotná pivní kultura byla, je a bude stmelujícím prvkem každého regionu.  Rozhodli jsme se, že do té obnovy dáme všechno, že to budeme dělat poctivě a ze srdce. Držte nám palce!

ZakladateléViktor Mastník, Jan Pazderský, Miroslav Vaníček, Antonín Sahula

https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2019/04/mastnik-podpis-web-1.png
https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2019/04/pazdersky-podpis-web-1.png
https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2019/04/vanicek-podpis-web.png
https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2019/04/sahula-podpis-web-1.png

POVEDLO SE!

Od 4.9.2016, kdy jsme tento náš záměr oznámili veřejnosti! Potom uběhlo přesně dlouhých 869 dní a přesně po těchto dnech jsme uvařili po více než 60ti letech pivo v Lomnici nad Popelkou! Dne 20.1.2019 jsme zprovoznili náš vlastní pivovar a uvařili jsme naši první várku – lomnický ležák 11°. Děkujeme vám Všem za podporu a držte nám palce do dalších let!

Na tomto našem webu a taky na facebooku s vámi budeme sdílet naše radosti a zkušenosti. Jakmile to všechno vykoumáme a vyladíme proces vaření, chceme umožnit komukoli z vás uvařit si pod naším vedením pivo podle vašeho gusta.

https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2019/04/team_lomnicky_pivovar_600x600.jpg
https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2019/04/vareni_piva-1.jpg

VAŘENÍ PIVA

Samotné vaření piva je kumšt, o tom žádná. Přitom technologie i suroviny jsou dostupnější, než kdykoli před tím a informací k tomu je spousta. Chce to do toho dát hlavně trochu srdce a prostě nějak začít. Spousta věcí se dá lehce naučit i ve volném čase, za pochodu. Dnes se to dá dělat i v malém. Pro sebe, přátele, lomničáky. Prostě to jen tak zkusit. Věříme, že když je dobrý záměr, čas a chuť, tak nás pár přátel vždycky podpoří.

Proto jsme se tedy rozhodli ten „kumšt“ vaření piva naučit. Pro zábavu, pro rozšíření našich znalostí a zkušeností . A taky pro Lomnici. Tradice je prostě tradice.

MINIPIVOVAR V LOMNICI

V našem pivovaru vaříme pivo pro radost vás všech. Budeme zkoušet nové receptury a různě experimentovat, tak aby vás to s námi bavilo. Pozkoumávat historii lomnického piva a taky zapojovat naše přátele, známé i neznámé lomničáky. Ty, kteří se s námi při práci a degustacích podělí o svá životní moudra…, protože hlavně bychom si to chtěli užít!

A dost možná nás při tom spolu napadne spoustu dalších nápadů. Tak jak to u piva chodí. Jeden nikdy neví.

https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2019/04/pivovar_foto_archiv-1.jpg

PříspěvkyKOMENTÁŘE OD NAŠICH PŘÍZNIVCŮ

ZDRAVÍM!

S radostí jsem si přečetl vaše povídání, je fajn! A možná byste mi mohli pomoci. Hledám informace o majitelích hospody v Hoř.Lomnici n.P. čp.288 (pův.F.Šefců, pak (snad) Kočárek a pak Jos. Berger.) Nenašlo by se něco u vás v archivu? Díky moc alespoň za odpověď. Franta

Mikule František

DOBRÝ DEN PANE

Dobrý den pane ,majitel té bývalé hospody v Hoř.Lomnici n.Pop je můj syn .Naposledy měl tu hospodu můj děda Jos. Berger.

Berger Zdeněk

ZDRAVÍM VŠECHNY

Zdravím všechny , kteří se podílí na znovuzrození Lomnického piva , protože je autobus již plný těším se že budu moc ochutnat další várku v blízké budoucnosti v Lomnici. Držím palce a ať Vám chutná.

Jaroslav Bláha

Pošlete komentář

Váš email nebyl publikován. Povinná pole jsou vyznačená *