O násKDO JSME

Už léta se proslýchá, že to v Lomnici nad Popelkou brzy někdo zkusí. Vařit pivo. A naváže tak na tradici která sahá až do roku 1462, kdy se začalo vařit pivo pod hrází, dvě stě let později v novém pivovaru za zámkem. Více si můžete přečíst třeba v článku pana Drahoňovského zde

555 LET TRADICE
VAŘENÍ PIVA U NÁS

Tradice je prostě tradice

Takže příští rok to bude pěkných 555 let tradice vaření piva u nás. Tradice, která byla s Lomnicí spojena a kterou v roce 58´ bohužel přerušil socialistický pokus „zřídit“ v pivovaru JZD (a to doslova). Od té doby stále nic.

ZakladateléViktor Mastník, Jan Pazderský, Miroslav Vaníček, Antonín Sahula

https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2017/05/signature_01.png

Legendární Géčko

Zdejší pivní kulturu zachraňuje alespoň legendární Géčko. Vybudované v 79´žíznivými muži ze sídliště v akci Zet. Kvalitu tam hlídá rodina Fajxových už více jak tři desítky let! Na to pivo nedáme dopustit. Je to takový náš lomnický „pivní chrám“. Dobře ošetřená jsou i piva na Babáku a Ploužnici.

Vaření piva

Samotné vaření piva je kumšt, o tom žádná. Přitom technologie i suroviny jsou dostupnější, než kdykoli před tím a informací k tomu je spousta. Chce to do toho dát hlavně trochu srdce a prostě nějak začít. Spousta věcí se dá lehce naučit i ve volném čase, za pochodu. Dnes se to dá dělat i v malém. Pro sebe, přátele, lomničáky. Prostě to jen tak zkusit. Věříme, že když je dobrý záměr, čas a chuť, tak nás pár přátel vždycky podpoří.

Proto jsme se tedy rozhodli ten „kumšt“ vaření piva naučit. Pro zábavu, pro rozšíření našich znalostí a zkušeností . A taky pro Lomnici. Tradice je prostě tradice.

Minipivovar v Lomnici

Založili jsme v Lomnici minipivovar ve kterém si budeme vařit pivo pro radost, jako koníček. Hledat ty správné receptury a různě experimentovat. Pozkoumávat historii lomnického piva a taky zapojovat naše přátele, známé i neznámé lomničáky. Ty, kteří se s námi při práci a degustacích podělí o svá životní moudra…, protože hlavně bychom si to chtěli užít!

A dost možná nás při tom spolu napadne spoustu dalších nápadů. Tak jak to u piva chodí. Jeden nikdy neví.

Povedlo se!

Obnovili jsme po více než 60ti letech tradici vaření piva v Lomnici nad Popelkou! Dne 20.1.2019 jsme zprovoznili náš vlastní pivovar a uvařili jsme naši první várku – lomnický ležák 11°. Děkujeme vám všem za podporu a držte nám palce do dalších let!

Na tomto našem webu a taky na facebooku s vámi budeme sdílet naše radosti a zkušenosti. Jakmile to všechno vykoumáme a vyladíme proces vaření, chceme umožnit komukoli z vás uvařit si pod naším vedením pivo podle vašeho gusta.

LOMNICKÉ PIVO

Tradiční české pivo

Pivovarnictví je náš život, pivo je naše voda, takže nemusíte ztrácet čas pitím jiných věcí, které vám nezlepší život.

Řemeslný pivovar Lomnice nad Popelkou

Ředitel

Jan Pazderský

+420  731 562 022

Sládek

Miroslav Vaníček

+420 608 964 638

Copyright © 2019 Lomnický pivovar