LOMNICKÁ POLOTMAVÁ 10%

Toto pivo spadá do zákonné katogorie „polotmavé výčepní pivo“..

Je stejně jako naše 11%,  spodně kvašené, nefiltrované a nepasterizované. Při vaření jsme použili tři druhy sladu, konkrétně Plzeňský, Mnichovský a CaraAroma, kdy zejména poslední ze jmenovaných sladů má za následek krásnou jantarovou barvu. Chmel jsme pro toto pivo použili samozřejmě žatecký, a to pouze odrůdu Bohemia, kterou jsme přidávali do chmelovaru na třikrát. Protože je použit jen jeden chmel, jde o pivo tzv. Single hop, ve kterém můžete poznávat aroma a chuťový profil právě této jedné odrůdy. Výsledkem našeho snažení je pivo polotmavé barvy (27 EBC), s lehkým nádechem karamelu a toustů ve vůni a chuti, kterou chvíli po napití vystřídá příjemná chmelová hořkost (28 IBU).

https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2020/04/10_polotmavá-320x320.jpg

LOMNICKÝ LEŽÁK 11%

Je zástupcem v Čechách nejznámějšího a nejkonzumovanějšího piva.

Jedná se o pivo spadající do kategorie ležáků plzeňského typu, je spodně kvašené, uvařené výhradně z českých surovin – z plzeňského a mnichovského sladu z humnové sladovny p. Klusáčka v Kounicích a z žateckého chmele odrůd Rubín, Harmonie a Žatecký poloranný červeňák. Toto pivo se vyznačuje zlatavou barvou, plnou chutí s vyšší avšak příjemnou hořkostí s jemným kořenitě bylinným chmelovým aroma. Díky vyvážené chuti a správnému řízu má toto pivo výbornou pitelnost.

https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2019/04/IMG_0627-600x-1.jpg

LOMNICKÝ LEŽÁK 12%

Královské „premiové pivo“, které nemůže chybět v  naší nabídce 

Jedná se o tradiční premiový ležák  plzeňského typu. Je spodně kvašený, uvařený ze tří druhů českých sladů a dvou druhů chmele – odrůd Žatecký poloranný červeňák a Premiant. Toto pivo vyniká vysokou plnou chutí s medovým nádechem, vyváženým  a jemným chmelovým aroma. Zlatavá barva a hustá pěna je pak vizuelně skutečným zážitkem.  Jeho kvality oceníte zejména v kombinaci s klasickou českou kuchyní.

https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2019/04/lomnicka-12-e1555499420128.jpg

LOMNICKÝ IPA 14%

Lomnická IPA 14%, trochu jiný pivní styl 

Lomnická IPA 14% je zástupce piva z opačného pólu pivního světa. Toto pivo patří do kategorie svrchně kvašených piv typu ALE, konkrétně India Pale Ale. Jedná se o moderní pivní styl vzniklý v USA adaptací původního anglického stylu English Pale Ale. K uvaření tohoto piva jsme použili pouze zahraniční suroviny, např. slady Pale Ale a Mahagon a také silně aromatické chmely Citra, Cascade a Mandarina. Jedná se o světlý osvěžující a výrazně chmelený ejl s lehčím tělem a výrazným aroma chmelů, připomínající tropické ovoce, zejména citrusy.

https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2019/04/IMG_0621-600x.jpg

LOMNICKÝ SUMMER ALE 10%

Lomnický Summer ALE 10%, letní láska a pohlazení

Osvěžující pivo pro slunečné dny, do kterého se zamilujete po prvním napití.
Krásně voňavý letní ALE s lehkým tělem, příjemnou hořkostí a aroma tropického ovoce s nádechem pinie. Toto pivo Vás osvěží i v největších letních vedrech. 

Nefiltrované – nepasterizované!

Slady: Český světlý (Plzeňský)
Chmely: Amarillo, Mosaic, Chinook
Kvasnice: svrchní, kmen US-05
Obsah alkoholu: 4%
Hořkost: 32 IBU

https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2020/04/sum-ale.jpg