OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGNáročný víkend za námi. Pivo už teče v Lomnici!

5. 11. 2017

Ahoj přátelé, bylo to opět velkolepé a zaslouží si to pár slov.

Tak tedy. Nejdříve jsme dovezli na utajované místo v Lomnici první várku z Frýdlantu a rovnou jsme pár kusů nalahvovali:

sudy1

Pak jsme navezli pár sudů na Babylon a na Ploužnici. V půl osmé jsme vyhlásili na fecabooku geolokační soutěž na rychlost – první dvě dvojice, které se vyfotí před památníkem plk. Truhláře dostanou jednu lahev…

Když jsme po cca pěti minutách dorazili k památníku, slyšeli jsme kvílení brzd. Přijel první soutěžící, Martin Kordík: „Chlapi, jedu rovnou z hasičské schůze, ale nemám parťáka pro focení…“ Tak jsme se rozhodli, že mu trochu pomůžeme a vyfotili jsme se s ním my. V ten moment vidíme od Penny sprint dalších dvou mužů. Honza Hrnčíř a Michal Borůvka: „Chlapi, nemáme sebou mobil s foťákem…“ Tak jsme se rozhodli, že i těmto soutěžícím trochu pomůžeme a vyfotili jsme je naším mobilem. V ten moment přibíhá další dvojice. Jára Grof a Veronika Ženatá, jen tak v krátkých rukávech. Odskočili si z Babylonu uprostřed jedné písně – oslavenci na Babylonu (stříbrné svatby) si údajně ničeho nevšimnou…Za tu odvahu, jsme jim přislíbili alespoň jedno pivko na Babylonu, kde jsme měli v plánu narážet sud ve 21:30.

Tohle jsou soutěžící:

soutezici

Ve 21:30 jsme slavnostně narazili první sud a dali první pivko soutěžícím z jiné naší facebookové soutěže (soutěže nás baví). Nedorazili sice všichni, o to víc jsme mohli dát náhradníkům. Každopádně od teď si už můžete na jedno lomnické zajít právě tam, nebo na Ploužnici. (Lahvové by mělo být pravidelně k dostání na Babyloně od cca 7.11.)

Kolem 23:00 jsme se přesunuli s pár vzorkama na G, zde můžete vidět opět pár výherců a podporovatelů:

g

Jako bonus nám Lukáš Fajx s tátou ukázali své podzemní království:

g2

No, oslavovali jsme prostě až do rána.  V sobotu jsme ještě rozvezli pár vzorků – třeba naší nejvěrnější podporovatelce Aleně S., nebo Jirkovi Novotnému do Brodu (hodně nás za to pivko pochválil!).

No a úplně na závěr jsme předali dvě lahve oceněným. Miloši Pozimkovi a jeho otci za zorganizování oslav ke 100 letémů výročí narození našeho lomnického hrdiny plk. Františka Truhláře:

podzimek

V dnešní době je prostě velmi důležité si neustále připomínat, že žijeme v krásné zemi, že máme vše, na co si vzpomeneme, že si můžeme dělat co nás napadne (třeba vařit pivo:) a hlavně, že to není jen tak samo sebou. Život našeho rodáka plk. Františka Truhláře,  je důkazem, že před téměř 80ti lety tomu tak nebylo. Kluci v plném rozkvětu nasazovali své životy za nás. Nevěděli jak válka dopadne, nevěděli, kdy na ně dojde řada, ale věděli, že do toho musejí jít. Kdo jiný než oni, kdy jindy než teď. Je potřeba na tyto hrdiny pamatovat a uctívat jejich životy. Jak řekl na slavnostním obřadu po dozvucích motorů z gripenů vojenský historik plk. Eduard Stehlík: „Národ, který neuctívá své hrdiny by mohl jednou zjistit, že žádné nemá, když budou potřeba…“

Kdo ještě neviděl hraný polodokument o Františkovi, doporučujeme zde:

FILM – NEPŘÍTELEM OSUDU

Ahoj, tým LP

LP