OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGMáme konečně místo pro náš pivovar!

18. 2. 2018

Ahoj přátelé,

před rokem a půl jsme vyhlásili, že obnovíme vaření piva v Lomnici a že sháníme vhodné prostory (článek zde). No, nebylo to tak jednoduché…

V mezičase jsme prolezli deset pivovarů, první z nás si udělal „papíry“ na sládka, vyzkoušeli jsme si vařit ve třech pivovarech a lomnické pivo už je téměř pravidelně k dostání. Byť ještě není vařeno zde. Také jste nás už mohli vidět i na pár pěkných akcích.

Tohle období bylo pro nás extrémně důležité. Ujasnili jsme si totiž co chceme a jak to chceme dělat. To prostě jen tak od stolu nevymyslíte. Prostě jsme sbírali zkušenosti.

S vhodným prostorem pro vaření v Lomnici to byl ale těžký oříšek. Prolezli jsme za tu dobu asi deset vhodných objektů, vymýšleli jsme spoustu alternativních variant, ale u každé bylo vždy několik komplikací. Párkrát jsme to měli už už na dosah, ale nakonec to z různých důvodů nedopadlo.

Začátkem srpna jsme už byli zoufalí, tak jsme se finálně rozhodli, že uděláme velký kompromis a půjdeme do nějakého nájmu, tak abychom už mohli objednat technologii a začít vařit cca 22.2. 2018 (psali jsme zde). ALE PŘIŠEL ZVRAT.

Vyskytla se možnost koupit objekt, který jsme si přímo vysnili – bývalou pekárnu. Ano, náš pivovar bude zde na adrese Poděbradova 49:

Pivovar LnP

Samotný prostor má hned několik výhod – je to kousíček od náměstí, byl tam potravinářský provoz, je dostatečně prostorný na technologii, skladování sudů, jsou tam chladící místnosti, garáže na auta, venkovní manipulační prostor, prodejna na naše lahvová piva, místnost na přespání pro přespolní kamarády… a zahrádka na nějakou tu „garden party“, kterých jistě vymyslíme dost…

Takže máme fakt radost!

Za pár dnů tam přemístíme všechny naše sudy, lahvovací zařízení atp. a můžeme začít fungovat v nějakém lehčím módu. Vnitřek ještě přeměříme, a co nejdříve objednáme technologii, tak abychom mohli začít vařit.

Letos 1.dubna to bude totiž přesně 60 let, kdy se přestalo v Lomnci pivo vařit nadobro. To klapne!

Bůh dej štěstí!

Tým Lomnického piva

LP