OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGLomnické MDŽ s naší APou

20. 3. 2018

Ahoj přátelé. Minule jsme vám popisovali jak a kde jsme uvařili naše nové pivo – Lomnickou APA 14 a teď vám podáme i krátkou zprávu jak jsme ho/ji uvedli na „světový trh“.

Nejdříve jsme museli vytvořit novou etiketu. Jelikož je to pivo tzv. speciál, svrchně kvašené, má vysoké procento extraktu původní mladiny (14%), použili jsme tři druhy chmelů a tři druhy sladů a také dost alkoholu – uvádíme 5,5%, ale reálně to odhadujeme na 6,3…(to se totiž dá reálně zjistit až nějakým rozborem), opět je to pivo nefiltrované a nepasterizované, celkově je hodně navoněné do exotických citrusových chutí a celé je takové jemné…, takže jsme chtěli dát na etiketu prostě nějakou ženu.

Jasně, mohla to být i nějaká konkrétní lomnická žena, ale pak bychom ji asi přivedli do řečí. Přítel či manžel by trochu žárlil, kolegyně v práci by se s ní přestali bavit, při nákupu v Penny by si lidé šuškali „to je ta APA“…No, takže jsme raději vytvořili úplně vymyšlenou lomnickou vyzrálou múzu.

Takto tedy vypadají naše dvě aktuální etikety – ležák 11 a APA 14:

etikety 2

 

No a pátek 9.3. 2018 byl ideální den pro uvedení do světového prodeje. Chtěli jsme tak oslavit mezinárodní den žen, jelikož věříme, že tohle pivko ocení právě i ženy, které do té doby uznávaly jen víno a zelenou:)

Takže v pátek přesně v 19:09 jsme na Babyloně slavnostně narazili malý sud a přes facebook jsme slíbili všem ženám, které dorazí, že od nás dostanou k MDŽ třetinku na ochutnání zdarma. A došlo jich opravdu hodně, protože padnul i druhý sud. Děkujeme! Míra dal všem zájemcům krátkou přednášku o svrchně kvašených pivech typu ALE, o tomto konkrétním stylu APA (american pale ale), o surovninách, postupu vaření atp.

Zde pár fotek:

apa 2 apa 3 apa1 apa4

V tu samou dobu, proběhla také degustace Lomnické APA pod vedením dalších dvou parťáků v jednom autobusu mířícím na lyžařský zájezd do Alp a v jedné malé vesničce, zvané Teplýšovice. Tam měli hasiči a hasičky z SDH také oslavu MDŽ (nazývají to tam jako mezinárodní den žízně… – jiný kraj, jiný mrav). Takže se dá říct, že šlo skutečně o světové zahájení:)

Jinak pivko budeme nabízet i v lahvích (zatím nevratných) někdy v týdnu od 26.3. – primárně v restauraci Babylon. Nebude to v plastu, ale ve skleněné lahvi o objemu 0,75l. Tohle pivo si to prostě zaslouží, byť to cenu prodraží o nějakých 20Kč. Ale rozhodli jsme se nedělat kompromisy.

Také dáváme dohromady plány a projekt na úpravu budovy – budeme muset udělat nové podlahy, trochu něco vybourat a tak. Prostě začne taková pořádná budovatelská práce, ale těšíme se moc.

Tak nám držte palce!

Tým Lomnického piva

Dej Bůh štěstí

 

LP