OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGListopadový zápisník

2. 12. 2018
https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2018/12/malujeme1-640x400-1.jpg

Ahoj přátelé,

listopad byl pro nás zlomový měsíc. Po všech těch stavebních pracích nám dorazila pivovarská technologie a konečně to u nás začíná vypadat jako v pivovaru – o samotném příjezdu tanků jsme psali zde.

Dny před tím se dodělávaly podlahy. Nejdříve došlo ke zbroušení povrchu a poté se nanášelo několik pryskyřicových vrstev. Vybrali jsme tmavou červenou barvu, abychom drželi styl. No a pak už jsme jen bílili a bílili, omývali, zametali, vytírali, čistili. Hodně nám pomohly naše ženy, nebo třeba Radek a Radka Láskovi, či Dan Fišar. Zde pár fotek:

podlahy0 podlahy1 podlahy2 malujeme2 malujeme1

l1 l2 l3

Paralelně jsme dodělávali omítky a nátěry na chodbách a ve skladu a také jsme vyklidili bývalou prodejnu. Pomalu řešíme co s tímto prostorem do budoucna. Jo a konečně máme zapojené topení!!! Do minulého týdne jsme klepali kosu…

Aktuální rozmístění všech našich tanků vám teď neukážeme, stále se na tom totiž pracuje. Nejdříve se montovaly a řezaly různé trubky, poté se tahala elektrika k jednotlivým tankům, zapojovala se rozvodová skříň – což je takový centrální mozek pivovaru a na závěr se instalovalo chlazení včetně všech rozvodů. Celková kapacita s tím co máme aktuálně k dispozici odpovídá teoreticky ročnímu výstavu kolem 1.200 hektolitrů piva. Ve finále záleží jaké druhy budeme v průběhu roku vařit, protože každý potřebuje jiný čas na zrání. Uvidíme časem.

Prostorově však máme kapacitu až někam ke 3.000 HL. Je to jen o dostatečné poptávce a o investicích do dalších ležáckých tanků. Uvidíme opět časem. No a aby jste si udělali nějaké srovnání, tak vězte, že třeba pivovar Bernard měl loňský výstav 332tis. hektolitrů a například pivovar Svijany uvedl v loňském roce na trh přes 638 tisíc hektorlitrů piva. Takže to se rovná kapacitě 531 pivovarů naší aktuální velikosti🙂

V tomto týdnu proběhne předání pivovarské technologie a v dalším týdnu kontrola různých institucí. Pokud vše klapne, tak bychom mohli uvařit první várku ještě před vánocemi a v únoru bychom tak mohli udělat slavnostní otevření pivovaru – na které vás samozřejmě pozveme!

Tuto sobotu jsme se zúčastnili příjezdu Mikuláše a bylo to opět super. Sice kosa, ale díky kamarádům co nám grilovali výbornou kýtu, jsme se mohli občas ohřát u grilu, takže paráda. Díky moc všem, co jste se u nás stavili na višňový svařák, pivní supercloumák, nebo pivko! Zde pár fotek:

m3

m2 m1

S pár přáteli jsme si udělali ještě takovou malou after party do pozdních ranních hodin přímo v pivovaru. Takhle romaticky vypadal pivovar o půlnoci:

m4

A úplně na závěr vám sem dáme zátiší s ležáckými tanky. Romantika jako…:

lezacke tankyV tomto týdnu ještě napíšeme zvláštní článek pro Ježíšky… Tak buďte ve střehu.

Hezký prosinec!

Tým LP

 

 

LP