OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGKvětnový zápisník

5. 6. 2018
https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2019/04/auto2-640x400.jpg

Ahoj přátelé,

máme tu opět několik novinek za květen a začátek června, které si zde s dovolením na našem blogu odložíme, abychom si po letech vzpomněli…

Tak tedy:

1. Začátek května jsme rozjeli ve velkém. Pořídili jsme si totiž dodávku. Říkáme jí „náš mazlík“. Je to asi patnáct let starý Renault, má najeto něco přes 230tis (tedy alespoň to tvrdí tachometr…) a původní majitelé v něm vozili motorky na nějaké závody tak se o něj docela starali. Tak uvidíme, snad dá ještě jednou tolik a nenechá nás ve štychu.

auto2

Už jsme mu udělali údržbu, dali nové pneu a brzdy a v létě na něj nalepíme nějaké samolepky abyste už z dálky až ho uvidíte, dostali chuť na pivko.

Sládek Míra už dlouho někam nevyvezl rodinu, a jelikož předražené karavany jsou pro bohaté lidi bez fantazie, tak vymyslel že otestuje mazlíka i v karavanové verzi a to přímo na jeho vlastní rodině – vyvezl je na tři dny do Krčkovic a úplně v poho – vyspala se celá rodina:

auto1

 

2. Akce Zet. Poprosili jsme pár přátel, aby nám pomohli vyklidit budoucí varnu od bordelu a za to jsme je pozvali na bůček od sládka a pár piv. Kluci si pěkně mákli a ještě jednou jim chceme fakt poděkovat. Pár fotek zde:

uklid5 uklid4 uklid3 uklid2 uklid1

 

bordel

3. Chladírna. Jelikož budeme dělat kompletně nové podlahy ve varně a v chladírně, potřebovali jsme vymyslet, kde budeme skladovat plné sudy přes léto (místnost musí mít cca 9°). A to rychle. Asi jste si také všimli, že léto přišlo už v březnu…Jednou z variant byl nějaký pronajatý chladící kontejner za strašnou dardu, nebo úplně jiný dočasný prostor mimo Lomnici. Nakonec jsme se zamysleli a vymysleli ideální řešení. Nechali jsme přemístit jednu klima jednotku na ten malý domeček a dovnitř jsme zainvestovali do chladícího systému, který pak později použijeme v nové chladírně. Máme z toho radost, funguje to bezvadně:

chladirna2 chladirna4.  Pozemní úpravy. Dali jsme trochu do pořádku pozemek – jednak to tam za těma garážema pěkně smrdělo, protože tam předchozí majitelé vynášeli odpad, trávu nikdo nesekal tak jsme nechali navézt novou zeminu a celé to srovnali a také jsme nechali navézt trochu kamení na zpevnění cest. Díky moc chlapům od Miloslava Mizery!

pozemek4 pozemek3 pozemek2 pozemek5. Vaříme. Domluvili jsme se s pivovarem ve Frýdlantu, že jim budeme pomáhat s vařením – vždycky jeden den v týdnu tam Míra tráví 12 hodin a vaří a vaří a vaří. A hlavně sbírá zkušenosti. A samozřejmě dohlíží na tu naši jedenáctku co tam pravidelně vaříme.

6.  Pořídili jsme si novou stáčečku viz níže. Lahvová piva si můžete zakoupit v restauraci Babylon, nebo ve Svijanské nápojce:

stacecka

7. Vrata do varny. Abychom mohli nastěhovat do varny tanky a technologii, potřebujeme vybourat nová vrata. Tady můžete vidět jednoho stachanovce co to vybourává:)

vrata

8. Stánek na festivaly. Pořídili jsme si stan 3x3m ve kterém budeme obrážet pár letních akcí. Dostali jsme ho i s tím držákem na logo – vypadá přesně jako Pájek:)

stan

9. Den koně. Po roce jsme opět dostali příležitost čepovat naše piva na Dni koně. Byla to super atmosféra a v tom vedru docela makačka a díky moc, že jste se u nás stavili na jedno. Díky moc městu a organizátorovi Josefu Maturovi!

denkone2 denkone

10. Před námi jsou pivní slavnosti Svijanské nápojky (9.6. od 13:00),  Ostrov Art Fest v Semilech (15.6. až 16.6.) a Jičínský Food Festival (23.6.) – tak třeba se s někým z vás uvidíme!

Ahoj!

Tým Lomnického piva

LP