OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGKrčkovice – slaví 50 let táboření s naším pivem

10. 5. 2018

Ahoj přátelé,

tímto vás chceme pozvat na akci, ke které máme citový vztah. V sobotu 26. května se totiž uskuteční oslava 50ti let táboření v našich milovaných Krčkovicích. S radostí na to věnujeme lomnickým sokolům dva sudy naší jedenácky:) Dva z nás jsme totiž na ty tábory pravidelně jezdili, tak víme o čem je řeč.

Je neuvěřitelné, jak se několika lomničákům podařilo v době největší normalizace vybudovat takové zázemí, daleko od šedého komunismu a navíc přímo v samém srdci Českého ráje. Je neuvěřitelné, jak se po celých těch padesát let podařilo zachovat ten duch táboření, založený na principech svobody, přátelství, respektu k druhým, k přírodě, k poznávání okolních krás, ale i sebe samých…  Jak se podařilo dojednat ústupky s komunisty tak, aby byl tábor zachován a principy zůstaly stejné – místo bobříků (dle Foglarových Hochů od Bobří řeky) musely být stužky, občas si táborníci museli vyslechnout přednášku nějakého  soudruha či někoho ze Svazarmu (Svaz pro spolupráci s armádou –  po slovensky Zväzarm:) apod. Ale důležité je, že v každém, kdo si tímto táborem prošel, prostě něco pozitivního do života zůstalo.

Když pak po létech potkáte nějakého táborového souputníka, oslovíte ho jeho táborovou přezdívkou tak to ve vás nutně vyvolá ty krásné vzpomínky a společné zážitky. Krčkovice v sobě prostě mají génia loci.

Je na místě poděkovat nejen zakladatelům, ale i všem těm hlavním vedoucím, vedoucím, kuchařkám, zdravotnicím, hospodářům, kteří během těch padesáti let obětovali svůj volný čas, aby během těch dvou týdnů ukázali dětem jak se chovat k lidem a k přírodě.

Přejeme Krčkovicím do dalších padesáti let vše nej! Trochu jsme k tomu upravili táborový pokřik:

„Krčkovice, Krčkovice – písek, skály, borovice… tábor sokola Lomnice – oslavte tu padesátku, co nejvíce!“

Tým Lomnického piva

Pozvánka zde:

krckovice

 

 

LP