OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGJak jsme uvařili lomnickou APA

20. 2. 2018

Ahoj,

uvařili jsme první naše svrchně kvašené pivo typu ALE ve velkém. Poté, co jsme se začátkem ledna shodli na receptuře a uvařili si u Míry doma malou testovací várku (zmizela nám pod rukama…) – psali jsme zde, jsme se rozhodli, že by to mohlo být další pěkné pivko v nabídce našeho, zatím létajícího pivovaru.

Vařili jsme v novém pivovaru JungBerg v Hořicích. V létě jsme tam byli na exkurzi a tak nějak jsme si padli do noty s majitelem pivovaru Tomášem Jungem. Začali tam vařit v červnu 2017. Pivovar je umístěn v krásném areálu bývalého pivovaru – v té levé části:

IMG_1438

Na ranní šichtu dorazil nejdříve Míra a odpoledne jsme se postupně přidali všichni. S obsluhou varny nám pomáhal sládek Radim Šafařík. Vařili jsme ALE, konkrétně styl APA (American Pale Ale) a na surovinách jsme opravdu nešetřili. Bude to stát za to. Ze sladů jsme tam dali hned tři speciální druhy – jeden se jmenuje „Mahagon“ a další dva si necháme jako výrobní tajmeství, ju? Ale chmely vám můžeme prozradit – povařili jsme celkem tři druhy, konkrétně to byly: Citra, Cascade a Mandarina Bavaria.

Po přeměření nám z toho vyšla pěkná 14tka. Alkohol bychom chtěli udržet v rozumné míře, tak aby byly lomnické aleje stále čisté…, takže nebojte.

S majitelem pivovaru Tomášem Jungem, jsme samozřejmě ochutnali všechny jeho pivka. A musíme říct, že výborný! Naše várka měla v Hořicích pořadové číslo 50! Tož, to jsme trochu museli oslavit:)

IMG_1447

Kolem 7. března plus mínus to půjdeme stáčet a dovezeme do Lomnice. Tak se těšte!

Ahoj.

Tým Lomnického piva

LP