OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGDalší lomnické bude 11°

6. 2. 20173

Přátelé, potřebujeme si trochu odpočinout po náročném začátku roku – každý víkend nějaká pěkná akce a navíc se po letech vrátil do našeho Chamonix Českého ráje sníh, takže běžky byly nutností! Museli jsme tedy významně omezit počet našich příspěvků zde i na našem facebooku. Ale nebojte, makáme na tom dál! Dnes vám prozradíme co dalšího uvaříme.

Všechno pivo z první várky je už pryč. Tedy až na jeden sud. Ten totiž zuby nehty chráníme na únorové barování na zámku. O víkendu jsme ho koštovali a potvrdilo se co jsme si mysleli. Hořkost šla ještě mírně dolů a to pivo je teď dokonalé.  Pokud budete mít čas a chuť, doražte 17.2. od 19:25 do zámeckého sklepení – událost na facebooku s podrobnostmi naleznete zde. Kapacita je omezená, vstupenky zakoupíte ve Vinotéce na Růžku.

O víkendu jsme si také udělali krásný výlet vláčkem za pivem. Nejdříve jsme si dali pár piv v novém pivovaru na Malé Skále, kde jsme lehce okoukli zatím jen jejich varnu (od pivovaru neměla obsluha klíče:). Ochutnali jsme jejich 12° a 13°, oblíbená 10° už bohužel nebyla k mání. Pak jsme se přemístili ochutnat po letech Novopacké pivo do Staré Paky v restauraci Sokolovna. Náš výlet za pivem jsme zakončili na Babáku. Hodnocení jednotlivých piv si necháme pro sebe, ale pro nás ta diskuze nad jednotlivými druhy je hodně důležitá. Musíme se zkrátka všichni čtyři shodnout co bude pro lomnické pivo nejlepší.

mala skala

Každopádně tento způsob soboty se nám velmi líbil. Našim manželkám už méně, ale zatím mají pro ten náš koníček velké pochopení:)

Na závěr jsme se rozhodli, že uvaříme další várku. Bude to lomnická 11° – tak jak většina z vás preferovala v naší facebookové anketě. Zkusíme ji uvařit co nejvíce podle původního receptu, detailně jsme vše probrali na našem výletě. Kde ji uvaříme, ještě řešíme, ale neměl by to být problém. Na čarodějnice, Den koně a začátek prázdnin se tedy můžete těšit na další poctivé pivo od nás.

 

Dej Bůh štěstí a ahoj!

 

 

LP

3 comments

 • Josef Kmínek

  2. 3. 2017 at 9:31

  Dobrý den, a co takhle zkusit pivovar Frýdlant. Vaří tam dost létajících pivovarů.
  Majitel Marek Vávra a sládek Pavel Palouš mají pro takové akce pochopení.
  Já už jsem se totiž s Markem o Lomnickém pivovaru bavil a říkal, že bude rád, když u nich uvaříte nějaké pivo.
  S pozdravem J.Kmínek, Turnov

  Reply

  • LP

   2. 3. 2017 at 10:50

   Dobrý den, díky moc, již jsme byli na exkurzi. Bavíme se i s dalšími pivovary.

   Reply

 • Josef Kmínek

  22. 3. 2017 at 19:30

  Dobrý den, tak jsem se dnes dozvěděl, že budete vařit pivo ve Frýdlantu.
  Doufám, že tam budete spokojeni. Držím vám palce. V pátek tam jedu na ochutnávku.
  S pozdravem J.Kmínek, Turnov

  Reply

Pošlete komentář

Váš email nebyl publikován. Povinná pole jsou vyznačená *