OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGČervnový zápisník

29. 6. 2018
https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2018/06/food4-640x400-1.jpg

Ahoj přátelé,

doufáme, že jste řádně oslavili vysvědčení vašich dětí a vnoučat! Pokud to nebylo úplně podle vašich představ, tak vězte, že to bude příště mnohem lepší. Stačí když jim třeba řeknete: „Když se budeš dobře učit, tak jednou můžeš pracovat v lomnickým pivovaru…:“:)

Každopádně pokud si chcete cestou na prázdniny něco přečíst tak jste tady správně. Popíšeme vám jak jsme si užili červen my:

1. Poprvé jsme se zúčastnili pivních slavností Svijanské nápojky. Byla to povedená akce. Sice jsme tam mohli být jen pár hodin, ale naše náhrada – kamarádka Eva – nás zastoupila více než výborně. Dokonce měla speciální triko s naším logem, tak aby rostly tržby. Zde foto – kvůli evropskému nařízení GDPR neuvádíme její jméno a také jí musíme zakrýt oči…:)

E

Další perfektní akce, které jsme se zúčastnili, byl Jičínský Food Festival. Proběhl už počtvrté v zámeckých zahradách a byla to pecka. Lidé stáli fronty na různé hamburgery, bramborové placky, exotické červy, mini dezerty a nebo třeba tuhle mořskou potvoru:

food4 food3 food2 food1 food5

 

První čtyři hodiny jsme se u nás na stánku vůbec nezastavili. A to tam byly ještě tři jiné pivovary. Samozřejmě jsme je všechny degustovali a navázali přátelství. Úzké barterové přátelství jsme navázali třeba se sýrařema co měli stánek vedle (oficiálně Cheese House) – výměnný obchod fungoval skvěle – my jim dávali pivko, oni nám holandské sýry. Další barter probíhal čile s jičínskýma klukama z Café-Café – opět za pivko lahodné dezerty, nebo třeba lahodnou vietnamskou kávu – až budete někdy v Jičíně, rozhodně se u nich stavte.

Každopádně byla to skvěle zorganizovaná akce!

Na fotce výše, můžete vidět nově zrekonstruovaný jičínský Biograf Český ráj. Rekonstrukce se fakt povedla. Zachovali původní architekturu s citem a velmi vkusně. Pecka.

2. Budeme mít své půllitry. Nemohli jsme se rozhodnout mezi dvěma. Vyzvali jsme proto lidi na facebooku, ať nám pomohou vybrat jednoho z těchto dvou. Nakonec hlasovalo neuvěřitelných 877 lidí – vyhrál tento a níže můžete vidět výsledek ankety:

pullitr2 anketa

Jen doufáme, že nebudou z hospod nenápadně mizet jako suvenýry…Budeme je raději i prodávat.

3. Značkujeme naše sudy. Potřebujeme je totiž odlišit od ostatních. Tak jsme vybrali žlutou barvu a růčo fůčo jsme je nabarvili. V červenci na ně ještě nastříkáme i naše logo:

sudy1

4. Uvařili jsme novinku. Tentokrát jsme se rozhodli, že uděláme na léto něco lehkého. Polotmavou desítku. Míra si prostě jednoho dne půjčil ve Frýdlantu malou varnu a bylo vymalováno. Na ochutnávku se můžete těšit ve druhé polovině července. Uděláme zase degustačku na Babyloně. Dáme vědět. Dvě fotky z vaření zde:

varime2 varime1

 

5. Pořídili jsme si etiketovačku. Plnění do lahví je docela náročná práce – přidávat plyn, zátkovat, etiketovat…Hodně by nám to mohla ulehčit tahle etiketovačka. Sice musíme vyrobit nové etikety, ale pak by celý proces měl být rychlejší:

etiketovacka

6. Od 1.7. 2018 nastupuje do pivovaru na plný úvazek ŘEDITEL – SPRÁVCE PIVOVARU a společník v jedné osobě Jan Pazderský. Vyhrál na základě krutopřísného řízení. Bez dvou měsíců přesně 20 let stál u zrodu největšího zaměstnavatele u nás – společnosti Samohýl. Tak velké ambice s naším pivovarem sice nemáme, ale i přesto věříme, že zužitkuje co nejvíce zkušeností, které ve své kariéře načerpal. Jak vypadal správce pivovaru před sto lety a jak dnes, můžete vidět zde:)

Správce lomnického pivovaru

Za celý tým mu přejeme hodně zdaru a radosti z práce!

Dej Bůh štěstí a užijte si prázdniny!

 

Tým Lomnického piva

 

LP