OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGNezařazenéČervencový zápasník

6. 8. 2018
https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2018/11/muzeum-zelez-640x400.jpg

Ahoj přátelé, pokud si chcete přečíst nejnovější zprávy a „drby“ ohledně piva, lomnického pivovaru a akcí kde jsme byli, tak jste tu správně. Pojďme na to, bude to převážně o fotkách.

1. Vyrazili jsme prezentovat naše pivka na další pěkné akce. V Železnici měli již dvanáctý Muzejní den. No a k tomu mohli lidé degustovat naše pivko a probrat ho s naším sládkem. Jedno foto zde:

muzeum zelez

Tu samou sobotu jsme se přesunuli na Veliš, kde probíhala soutěž ve vaření kotlíkových gulášů. Tak jsme se rovnou přihlásili i do soutěže. Každý z devíti týmů dostal cibule a 3,5kg masa a 3,5hodiny na vaření. Většinou to byli zkušení borci a borkyně z předešlých ročníků. Každý tým měl svoji vlastní strategii – někdo už měl z domu připravené různé základy, u jedněch jsme viděli, že dávají cibuli až po mase (chápete to jako?), někdo rozdával svým soupeřům během vaření vzorky nové polotmavé 10… ale každopádně to byla perfektní akce. Každý z těch gulášů byl úplně jiný. My jsme ho udělali trochu ostřejší, prostě podle nás byl naprosto perektní. Lidi pak dávali své žetony do kalíšků u jednotlivých kotlíků podle toho jak jim to chutnalo. Ke každému vrozku jsme lidem rozdávali na ochutnání také naše pivko. No nevyhráli jsme, ale šesté místo bylo také pěkné. Hlavně do nás lili pořád nějakou kořalku – hlavně tedy paní starostka s manželem, tož to se nedalo odmítnout. Fakt jsme si to užili, pohodový happening! Fotky zde – na první fotce je tradiční vítěz:

gul5 gul3 gul4 gul2 gul1

Tento víkend jsme zajeli za kopec do Hostinného na tradiční pouť Porciunkule. V pátek odpo jsme postavili náš stánek a abychom to nemuseli vystěhovávat na noc, tak jsme rovnou přespali ve spacácích přímo v něm – na náměstí. Prostě romantika jako pras..V sobotu ráno se u nás stavila paní starostka s Albrechtem z Valdštejna a jeho družinou, tak jsme si s nimi připili a pak už jsme celý den bojovali s vedrem. Museli jsme si dokonce odskočit 400m od náměstí do Labe na koupačku (někdo odpočíval mezi sudy – viz foto:). Jinak bylo tam hodně dalších velkých pivovarů – dominovala Nová Paka, trutnovský Krakonoš, nebo Svijany. Naše pivo moc lidí logicky ještě neznalo, ale pozitivní bylo, že když ochutnali tak naprostá většina chodila už jen k nám. Někteří nám dokonce aktivně pomáhali s marketingem na místě:) Také se tam zastavilo dost krajánků, třeba Honza Novotný, který dorazil v dresu Rohozce (wtf?:), nebo lidi co mají v Lomnici příbuzné a ti je na naši přítomnost upozornili…Večer hráli Monkey Business a před půlnocí se náměstí kompletně zaplnilo. Byl totiž tradiční ohňostroj. Po něm lidi ještě pařili, takže jsme domů dorazili asi ve tři ráno.  Fotky zde:

p+ p5 p3 p4 P7

2. Polotmavá desítka. Máme radost, že si našla své zákazníky. I v budoucnu chceme vařit více druhů piva, tak abychom uspokojili co nejvíce z vás. Na etiketu jsme tentokrát dali dalšího neznámého lomničáka s jinou buřinkou a trochu v polostínu…Každopádně už je to nový typ etiket, který perfektně funguje s naší novu etiketovačkou, ze které máme fakt radost.

etiketa

 

Takto teď vypadá naše pivní svatá trojice:

aktualni piva

 

3. Budování pivovaru. Jen ve zkratce k jednotlivým fotkám: vybouchali jsme nová vrata, vyvezli brutálně těžkou pec, vybrourali jsme příčky v chladírně (stálo to nějaký čas na chirugii a devět stehů na ruce – viz krimi foto story), příčku ve varně. Se začišťováním, omítáním atd. nám strašně pomáhá Pavel Neoproud, kterému chceme tímto poděkovat!

Pozvali jsme také hovnocuc, protože nás od malička strašně bavilo pozorovat, jak dokáže vysát i ta největší h…a:). No celkem musel přijet na třikrát – hlásíme tímto, že septik je dokonale prázdný a čisťounký jak lilie. Při vytahování nerez komínu jsme také zjistili, že část střechy je na spadnutí…, takže jsme ji museli vybourat a teď to vypadá, že budeme vařit pod širým nebem…

vrata1

varna3 varna2

dira strecha
chladk drama chadak

4. Lomnické pivo do celého světa! Děkujeme, že nám posíláte fotky s naším pivem v zahraničí! Už jste ho propašovali do Francie, Itálie (Toskánsko), Chorvatska (poloostrov Kamenjak), Německa, U.S.A., Dubaje, do Číny – teď nově Dánsko, Norsko a brzy přibudou díky Milanovi Koudelkovi a Dominice Cermanové další. Z téhle fotky máme také obrovskou radost – kde jinde by mělo být Lomnické pivo než na Lomnickém štítu! 2634 m.nm. Takže Slovensko si již můžeme přímo stylově odškrtnout ze seznamu. Děkujeme Pavel Šochovský a jeho ženě. Všem co jste dovezli a dovezete naši lahev do nové země dáme grátis novou lahev lomnického – stavte se!!!

lomnicky stit

Tož užívejte hezké prázdniny a nezapomeňte, že 12.8. večer se opět ocitneme v roji Perseid tak se koukejte a až uvidíte padající hvězdu, nezapomeňte si přát něco pěkného. My si budeme přát jedno – aby nám to na podzim vyšlo!

Tým lomnického piva

P.S. Pokud budete někdy na chatě pod Boryšovem (Velká Fatra), tak vězte, že čůrání u chaty je přísně trestáno (žen se netýká):

borysov

LP