OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Náš BLOGAť žije rok 2018!

6. 2. 2018

Ahoj přátelé. Sice občas něco hodíme na facebook, ale to neznamená, že jsme zapomněli na vás, naše čtenáře zde. Tak tedy krátká rekapitulace.

Přelom roku byl hodně náročný. Našemu společnému kamarádovi Mášovi, se narodila těsně před koncem roku dcera Kateřina – shodou okolností v den našeho tradičního výstupu na Kozákov. Ten večer, 29.12. 2017 se Géčko naplno rozzářilo našimi přáteli a Kačenka byla řádně zapita. Odhadem by mohla mít v den svých 18tin (tak jako Růženka) pěkných 207cm na výšku…, což by se mohlo hodit. Tatínek i dědeček totiž basketbal hráli. Uvidíme.

Oslavy v podstatě pokračovaly až do Nového roku, kdy jsme se ráno probudili do Chamonix Českého ráje. Všechny vjezdové a výjezdové cedule s nápisem Lomnice n.P.  totiž neznámí aktivisté proměnili na jeden den na Chamonix Českého ráje:

IMG_0903

A tím nám hezky začal nový rok 2018. V tomto roce máme velké plány i my pivovarníci, tak nám držte palce. Máme od tohoto roku velká očekávání.

Začátkem ledna, jsme si uvařili novinku. Zatím jen pro sebe. Bylo to svrchně kvašené pivo typu ALE (více na wiki zde), konkrétně APA – american pale ale. Celkem jsme použili tři druhy chmelů, konkrétně odrůdy Citra, Cascade a Mandarina Bavaria. Kvasnice pro svrchní kvašení se od ležáckých liší tím, že makají při vyšších teplotách cca 15° až 20°. Zde pár fotek  z našeho domácího vaření – chmelovar, nabuzování kvasnic, měření „stupňovitosti“ refraktometrem:

IMG_0970

Zkrátka a dobře, uvařili jsme voňavou APu, která má 14,2% EPM (extrakt původní mladiny). Ještě ji necháme dva týdny uležet – tedy pokud ještě něco zbude…dnes vypadá to pivko takhle:

nase APA

Už brzy ji chceme uvařit ve větším, abyste mohli také ochutnat. Dáme vědět.

V polovině ledna jsme si zajeli pro pár sudů lomnické 11 do Frýdlantu, kde jsme zároveň zkontrolovali i novou várku – tu jsme vařili začátkem prosince a už brzy bude v Lomnici. Tonda chyběl, neboť testoval nová piva na třech zahraničních trzích…Foto z degustace zde:

varka 2

No a Tonda se taky neflákal. Tohle jsou na ukázku piva, která ochutnal během své cesty:

2 1

Takže začátek roku jsme rozjeli parádně a věříme, že už brzy vám oznámíme další novinky. Ať žije rok 2018!

Tým Lomnického piva

LP