OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Aktuality20.1.2019 – den obnovení pivovarnické tradice v Lomnici nad Popelkou

3. 2. 20190
https://www.lomnickepivo.cz/wp-content/uploads/2019/02/tým-lp-640x400.jpg

Ahoj přátelé,

tímto slavnostně do světa oznamujeme, že neděle 20.1.2019 zůstane navždy v naší mysli jako den, kdy se nám podařilo obnovit po více než šedesáti letech, pivovarnickou tradici v Lomnici nad Popelkou!

tým lp

Od 4.9.2016, kdy jsme tento náš záměr oznámili (zde), uběhlo přesně 869 dní…Jasně, že jsme v té době nemohli vůbec tušit jak to celé uděláme, kde to budeme vařit atp. Jasně, že to trvalo strašně dlouho…ale nikdo nám zkrátka neporadil žádnou zkratku, no…

Ten čas, který jsme tomu dali, byl prostě potřeba akorát. Pro nás byla cílem právě ta cesta. Prostě to nějak vymyslet za běhu, tak aby si to co nejlépe sedlo.

Pokud vám uniklo časosběrné video, které jsme dávali na facebook – jak jsme do pivovaru stěhovali technologii – tak se podívejte sem.

A teď už k samotnému prvnímu vaření.

Předcházelo tomu pár testovacích vaření, kde jsme se pořádně seznamovali s technologií, sanitací, řešili jsme různé drobné závady apod. Prostě vše ještě vychytáváme a předpokládáme, že ještě pár týdnů budeme, než si všechno sedne…Každopdáně už vaříme a to je nejdůležitější.

Vařili jsme lomnický ležák 11. Ty první vaření jsou hodně náročné hlavně pro sládka – sledovat teplotu, čas, pouštět a zavírat správné kohouty, spočítat recepturu, správně vše navážit, opatrně sanitovat louhem atd. I tak jsme se rozhodli, že alespoň na půl hoďky pozveme k tomuto prvnímu výkopu pár přátel co stáli u zrodu pivovaru. Zdaleka jsme nemohli pozvat všechny. To si necháme až na nějaké slavnostní otevření až bude tepleji.

Každopdáně pro nás nejklíčovějším mužem dne byl Jirka Novotný. V podstatě neformální pátý člen našeho týmu. To on pracoval v lomnickém pivovaru před více než šedesáti lety. Pro něj je tento náš projekt splněním jeho snu. A tak po více než šedesáti letech mohl Jirka opět vylézt na lomnickou varnu… Byli jsme z toho všichni dojati. Fakt. A pořád s ním něco konzultujeme, hlavně tedy Míra. Ty zkušenosti, rady a tipy jeho šedesátileté praxe z vaření, jsou prostě k nezaplacení.

Tohle je naše slavnostní skupinka při prvním vaření. Dali jsme všem jako poděkování naše nová trika, aby věděli, za koho „kopou“:) Další fota z testovacích vaření i z prvního najdete na konci v galerii:

slavnostni vareni

V tento slavnostní moment chceme poděkovat všem, co nám po celou tu dobu pomáhali:

1. Šesti našim přátelům, kteří nám pomohli zafinancovat technologii.

2. Desítkám přátel, kteří nám pomáhali na stavbě při vyklízení, stavebních úpravách apod.

3. Marku Vávrovi ze Zámeckého pivovaru ve Frýdlantu a Tomáši Jungovi z hořického pivovaru JungBerg za to, že nám umožnili vařit naše první pivka.

4. Michaele a Láďovi Novákovým za to, že už od počátku naše piva čepují na Babylonu.

5. Městu Lomnice za to, že nás podporuje a propaguje při různých akcích

6. Všem známým i neznámým fanouškům, kteří nám dávají zpětnou vazbu, kteří šíří naše novinky po sociálních sítích, kteří nás propojují s různými lidmi a akcemi a samozřejmě, kteří kupují naše piva!

Teď to teprve začíná. Čeká nás spoustu krásné práce – vychytat jednotlivá piva, výrobní proces, úprava prodejny, pozemku, fasády, domlouvit pár hospůdek v okolí, vychytat obalové materiály, nový web…Každopdáně o všem vás budeme informovat, ať jste v obraze. Pivovar budeme i nadále rozvíjet krok za krokem tak jako doposud. A také vás budeme zapojovat do různých našich akcích, tak jako doposud! Chceme zkrátka, abyste byli na náš/váš lomnický pivovar a lomnické pivo hrdí.

A když jsme opět u toho piva, tak vězte, že aktuálně máme pro vás navařenou polotmavou 10, lomnický ležák 11, APA 14 a novinku lomnický ležák 12! Postupně vám dáme vědět, kdy je budeme vypouštět do světa. Těšte se!

Dej Bůh štěstí Lomnickému pivu a držte nám palce do dalších 869ti dní!

Tým LP

A tady jsou ty slíbene fotos:

LP

Pošlete komentář

Váš email nebyl publikován. Povinná pole jsou vyznačená *