OBJEV VŠE O SVÉM LOMNICKÉM

Náš BLOGVypátrali jsme posledního zaměstnance lomnického pivovaru

25. 9. 20160

Tak si představte, že se nám podařilo vypátrat člověka, který se naučil vařit pivo přímo v lomnickém pivovaru ještě před jeho uzavřením. Bylo to v letech 1956 až 1958.

Jmenuje se Jiří Novotný, po pivovarském učení v Lomnici pracoval pro různé pivovary včetně bývalého Jabloneckého a v současnosti ve svých téměř 75 letech stále vaří pivo…

Tady s námi zapózoval (třetí zleva, nebo druhý zprava:):

img_4705

Najdete ho v novém pivovaru Rezek v Zásadě (zde jsou jejich stránky). Má tam na starosti varnu, spilku a ležácký sklep. V brzké době tam zajdeme s celým týmem na exkurzi (asi budeme potřebovat odvoz, to bychom vám dali vědět:).

Každopádně zkušenosti pana Novotného s vařením piva jsou přesně 60 roků. A to se opravdu počítá. Naše myšlenka s obnovením tradice vaření v Lomnici ho nadchla a přislíbil nám, že udělá maximum aby nám s tím pomohl a také, že vydoluje ze své paměti co nejvíce zajímavostí na téma lomnické pivo.

Rovnou nám sepsal pár důležitých tipů a vychytávek co se týká technologií a také nám nakreslil schéma jak fungoval lomnický pivovar – viz obrázek:

img_4710

Také jsme během posledních dvou týdnů od vás dostali hned několik tipů na místa, kde bychom mohli založit náš minipivovar – díky moc! Už jsme si dokonce pár míst obhlédli a věříme, že do listopadu se finálně rozhodneme.

Děkujeme. Ahoj!

 

LP

Pošlete komentář

Váš email nebyl publikován. Povinná pole jsou vyznačená *