Jak jsme uvařili lomnickou APA

Ahoj,

uvařili jsme první naše svrchně kvašené pivo typu ALE ve velkém. Poté, co jsme se začátkem ledna shodli na receptuře a uvařili si u Míry doma malou testovací várku (zmizela nám pod rukama…) – psali jsme zde, jsme se rozhodli, že by to mohlo být další pěkné pivko v nabídce našeho, zatím létajícího pivovaru.

Vařili jsme v novém pivovaru JungBerg v Hořicích. V létě jsme tam byli na exkurzi a tak nějak jsme si padli do noty s majitelem pivovaru Tomášem Jungem. Začali tam vařit v červnu 2017. Pivovar je umístěn v krásném areálu bývalého pivovaru – v té levé části:

IMG_1438

Na ranní šichtu dorazil nejdříve Míra a odpoledne jsme se postupně přidali všichni. S obsluhou varny nám pomáhal sládek Radim Šafařík. Vařili jsme ALE, konkrétně styl APA (American Pale Ale) a na surovinách jsme opravdu nešetřili. Bude to stát za to. Ze sladů jsme tam dali hned tři speciální druhy – jeden se jmenuje „Mahagon“ a další dva si necháme jako výrobní tajmeství, ju? Ale chmely vám můžeme prozradit – povařili jsme celkem tři druhy, konkrétně to byly: Citra, Cascade a Mandarina Bavaria.

Po přeměření nám z toho vyšla pěkná 14tka. Alkohol bychom chtěli udržet v rozumné míře, tak aby byly lomnické aleje stále čisté…, takže nebojte.

S majitelem pivovaru Tomášem Jungem, jsme samozřejmě ochutnali všechny jeho pivka. A musíme říct, že výborný! Naše várka měla v Hořicích pořadové číslo 50! Tož, to jsme trochu museli oslavit:)

IMG_1447

Kolem 7. března plus mínus to půjdeme stáčet a dovezeme do Lomnice. Tak se těšte!

Ahoj.

Tým Lomnického piva