Archiv autora: LP

Přešli jsme do fáze ostrého provozu – tipy od vás vítány!

Ahoj přátelé,

tak už to vypadá, že většinu výrobních věcí jsme v průběhu ledna a února vychytali, což nám umožnilo přejít do ostrého provozu! Máme radost.

Dnes jen krátce. Nebudeme vyjímečně rekapitulovat či duplikovat novinky co dáváme na facebook, ale pověnujeme se tomu hlavnímu, našim pivům a jak je představit i lidem v blízkém okolí. A s tím byste nám mohli píchnout!

Aktuálně máme navařeno pět druhů piv – polotmavou desítku, náš tradiční ležák 11, svrchně kvašenou APA 14 a nově také ležák 12 a specialitku v podobě Stoutu. Touto fotkou jsme oznamovali hotová piva – polotmavku a APu:

novinyk apa a polotmavka

Na těchto stránkách se budeme snažit aktualizovat informace jaká piva jsou na čepu a v lahvích a hlavně kde se k nim můžete dostat. Kromě stabilního portfolia, chceme pravidelně vařit různé speciály a sezonní pivka. Pro radost a pro zpestření.

Chtěli bychom teď vybrat pár vhodných hospod, restaurací a obchodů v okolí, se kterými bychom chtěli dlouhodobě spolupracovat. Zajímají nás města a vesnice v blízkém okolí – Semilsko, Turnovsko, Jičínsko, Novopacko…Tohle je náš okruh zájmu:)

mapa piv

Takže pokud vás napadne nějaký vhodný parťák, určitě nám dejte vědět a zkusíme se s ním spojit a vše probrat. Také nám můžete poslat tipy na různé akce v okolí, kde by Lomnické pivo němělo chybět – jarmarky, festivaly, atp.

Jinak slavnostní otevření samotného pivovaru – pro vás, naše fanoušky, plánujeme v průběhu dubna, tak abychom si to užili.

Děkujeme!

Tým Lomnického piva

20.1.2019 – den obnovení pivovarnické tradice v Lomnici nad Popelkou

Ahoj přátelé,

tímto slavnostně do světa oznamujeme, že neděle 20.1.2019 zůstane navždy v naší mysli jako den, kdy se nám podařilo obnovit po více než šedesáti letech, pivovarnickou tradici v Lomnici nad Popelkou!

tým lp

Od 4.9.2016, kdy jsme tento náš záměr oznámili (zde), uběhlo přesně 869 dní…Jasně, že jsme v té době nemohli vůbec tušit jak to celé uděláme, kde to budeme vařit atp. Jasně, že to trvalo strašně dlouho…ale nikdo nám zkrátka neporadil žádnou zkratku, no…

Ten čas, který jsme tomu dali, byl prostě potřeba akorát. Pro nás byla cílem právě ta cesta. Prostě to nějak vymyslet za běhu, tak aby si to co nejlépe sedlo.

Pokud vám uniklo časosběrné video, které jsme dávali na facebook – jak jsme do pivovaru stěhovali technologii – tak se podívejte sem.

A teď už k samotnému prvnímu vaření.

Předcházelo tomu pár testovacích vaření, kde jsme se pořádně seznamovali s technologií, sanitací, řešili jsme různé drobné závady apod. Prostě vše ještě vychytáváme a předpokládáme, že ještě pár týdnů budeme, než si všechno sedne…Každopdáně už vaříme a to je nejdůležitější.

Vařili jsme lomnický ležák 11. Ty první vaření jsou hodně náročné hlavně pro sládka – sledovat teplotu, čas, pouštět a zavírat správné kohouty, spočítat recepturu, správně vše navážit, opatrně sanitovat louhem atd. I tak jsme se rozhodli, že alespoň na půl hoďky pozveme k tomuto prvnímu výkopu pár přátel co stáli u zrodu pivovaru. Zdaleka jsme nemohli pozvat všechny. To si necháme až na nějaké slavnostní otevření až bude tepleji.

Každopdáně pro nás nejklíčovějším mužem dne byl Jirka Novotný. V podstatě neformální pátý člen našeho týmu. To on pracoval v lomnickém pivovaru před více než šedesáti lety. Pro něj je tento náš projekt splněním jeho snu. A tak po více než šedesáti letech mohl Jirka opět vylézt na lomnickou varnu… Byli jsme z toho všichni dojati. Fakt. A pořád s ním něco konzultujeme, hlavně tedy Míra. Ty zkušenosti, rady a tipy jeho šedesátileté praxe z vaření, jsou prostě k nezaplacení.

Tohle je naše slavnostní skupinka při prvním vaření. Dali jsme všem jako poděkování naše nová trika, aby věděli, za koho „kopou“:) Další fota z testovacích vaření i z prvního najdete na konci v galerii:

slavnostni vareni

V tento slavnostní moment chceme poděkovat všem, co nám po celou tu dobu pomáhali:

1. Šesti našim přátelům, kteří nám pomohli zafinancovat technologii. 

2. Desítkám přátel, kteří nám pomáhali na stavbě při vyklízení, stavebních úpravách apod.

3. Marku Vávrovi ze Zámeckého pivovaru ve Frýdlantu a Tomáši Jungovi z hořického pivovaru JungBerg za to, že nám umožnili vařit naše první pivka.

4. Michaele a Láďovi Novákovým za to, že už od počátku naše piva čepují na Babylonu.

5. Městu Lomnice za to, že nás podporuje a propaguje při různých akcích 

6. Všem známým i neznámým fanouškům, kteří nám dávají zpětnou vazbu, kteří šíří naše novinky po sociálních sítích, kteří nás propojují s různými lidmi a akcemi a samozřejmě, kteří kupují naše piva! 

Teď to teprve začíná. Čeká nás spoustu krásné práce – vychytat jednotlivá piva, výrobní proces, úprava prodejny, pozemku, fasády, domlouvit pár hospůdek v okolí, vychytat obalové materiály, nový web…Každopdáně o všem vás budeme informovat, ať jste v obraze. Pivovar budeme i nadále rozvíjet krok za krokem tak jako doposud. A také vás budeme zapojovat do různých našich akcích, tak jako doposud! Chceme zkrátka, abyste byli na náš/váš lomnický pivovar a lomnické pivo hrdí.

A když jsme opět u toho piva, tak vězte, že aktuálně máme pro vás navařenou polotmavou 10, lomnický ležák 11, APA 14 a novinku lomnický ležák 12! Postupně vám dáme vědět, kdy je budeme vypouštět do světa. Těšte se!

Dej Bůh štěstí Lomnickému pivu a držte nám palce do dalších 869ti dní!

Tým LP

A tady jsou ty slíbene fotos:

PF 2019

Ahoj přátelé,

chceme vám popřát vše nejlepší do nového roku 2019!

Předně, hodně zdraví a lásky – to vůbec není nějaké klišé, v životě jsou to úplně nejvíc důležité věci, které si za peníze moc koupit nelze.

A také vám přejeme štěstí – tomu se zas musí chodit dost často naproti, tak mějte oči otevřené a noste srdce na dlani. Přejte ostatním a bude vám přáno. Tak to prostě na světě funguje.

Také vám přejeme hodně úspěchů ve vaší práci ať už děláte kdekoli a cokoli. Bez práce nejsou koláče, ani nějaká ta osobní pohoda a klid. Občas je to sice dřina ale nic není v životě zadarmo.

Přejeme vám také, abyste v tomto roce nezapomínali na svou rodinu a své přátele. Čas s nimi se do života započítává nejvíce. A když si k tomu zajdete občas na jedno, tak jen dobře:)

PF2019

Rok 2018 byl pro nás zlomový.  Podařilo se nám získat úplně nejvhodnější budovou pro pivovar, udělali jsme potřebné stavební úpravy pro náš provoz, oběhali jsme si různá povolení, vyřešili jsme havárii střechy, kamarádi nám pomáhali při několika akcích Zet a také jsme představili naše pivo na různých akcích po okolí a vy jste ho osobně dovezli do dvaceti zemí!!!

Důkladně jsme vymýšleli detaily a vhodnou kapacitu technologie pro vaření, tak aby to dávalo smysl. Nakonec je to úplně jiná dimenze než jsme si představovali před dvěma lety. Samozřejmě i finančně. Bankovní úvěr v té době nepřipadal v úvahu – „kluci dobrý, ale dokud v tom baráku nevaříte pivo, tak vám nebudeme věřit, že to myslíte vážně…“ (neznámý bankovní úředník r.i.p.). Takže nám nakonec s financováním pomohlo šest kamarádů a díky nim jsme mohli na konci roku přivezt krásné nerezové tanky do Lomnice a zhmotnit náš sen.

Chceme vám všem poděkovat za přízeň, která nás žene dál.

Pivovar máme připravený pro první vaření. Chybí nám jen jedno razítko abychom to mohli spustit. Kvůli nemoci nedorazilo před vánocemi, tak snad během pár dní…

A pak to pořádně rozjedem.

Hezký rok 2019 a Dej Bůh štěstí!!!

Tým lomnického piva

Ježíšek z lomnického pivovaru

Vánoce jsou za dveřmi a pokud bude chtít Ježíšek rozzářit očička milovníkům a podporovatelům lomnického piva, tak vám teď řekneme jak na to.

Na ilustraci jsme Ježíškovi připravili toto romantické zátiší:

darky1

Co všechno se může objevit pod stromečkem:

1. Lahve s naším ležákem buď v PET, nebo ve skle s patentním uzávěrem.

2. Dárkové balení – tři skleněné lahve s patentním uzávěrem. Cena 250Kč.

3. Dárkové balení s půllitrem – jedna lahvev plus lomnický půllitr (k dostání až od 15.12.). Cena 200Kč.

4. Poukázka na sud lomnického ležáku – velikost 15L, 30L, nebo 50L (odběr kdykoli v průběhu roku 2019). Ke každé poukázce jeden lomnický půllitr zdarma.

Talkhle to vypadá v detailu:

darky2

Objednávát můžete ideálně předem na mailu ahoj@lomnickepivo.cz, nebo telefonu 731 562 022, nebo přes zprávu na facebooku. Nebo se prostě u nás stavte na blind každý všední den mezi 14:00 a 16:00 (ťukejte na vrata ve dvoře).

Hezké vánoce!

Tým Lomnického piva

Listopadový zápisník

Ahoj přátelé,

listopad byl pro nás zlomový měsíc. Po všech těch stavebních pracích nám dorazila pivovarská technologie a konečně to u nás začíná vypadat jako v pivovaru – o samotném příjezdu tanků jsme psali zde.

Dny před tím se dodělávaly podlahy. Nejdříve došlo ke zbroušení povrchu a poté se nanášelo několik pryskyřicových vrstev. Vybrali jsme tmavou červenou barvu, abychom drželi styl. No a pak už jsme jen bílili a bílili, omývali, zametali, vytírali, čistili. Hodně nám pomohly naše ženy, nebo třeba Radek a Radka Láskovi, či Dan Fišar. Zde pár fotek:

podlahy0 podlahy1 podlahy2 malujeme2 malujeme1

l1 l2 l3

Paralelně jsme dodělávali omítky a nátěry na chodbách a ve skladu a také jsme vyklidili bývalou prodejnu. Pomalu řešíme co s tímto prostorem do budoucna. Jo a konečně máme zapojené topení!!! Do minulého týdne jsme klepali kosu…

Aktuální rozmístění všech našich tanků vám teď neukážeme, stále se na tom totiž pracuje. Nejdříve se montovaly a řezaly různé trubky, poté se tahala elektrika k jednotlivým tankům, zapojovala se rozvodová skříň – což je takový centrální mozek pivovaru a na závěr se instalovalo chlazení včetně všech rozvodů. Celková kapacita s tím co máme aktuálně k dispozici odpovídá teoreticky ročnímu výstavu kolem 1.200 hektolitrů piva. Ve finále záleží jaké druhy budeme v průběhu roku vařit, protože každý potřebuje jiný čas na zrání. Uvidíme časem.

Prostorově však máme kapacitu až někam ke 3.000 HL. Je to jen o dostatečné poptávce a o investicích do dalších ležáckých tanků. Uvidíme opět časem. No a aby jste si udělali nějaké srovnání, tak vězte, že třeba pivovar Bernard měl loňský výstav 332tis. hektolitrů a například pivovar Svijany uvedl v loňském roce na trh přes 638 tisíc hektorlitrů piva. Takže to se rovná kapacitě 531 pivovarů naší aktuální velikosti:)

V tomto týdnu proběhne předání pivovarské technologie a v dalším týdnu kontrola různých institucí. Pokud vše klapne, tak bychom mohli uvařit první várku ještě před vánocemi a v únoru bychom tak mohli udělat slavnostní otevření pivovaru – na které vás samozřejmě pozveme!

Tuto sobotu jsme se zúčastnili příjezdu Mikuláše a bylo to opět super. Sice kosa, ale díky kamarádům co nám grilovali výbornou kýtu, jsme se mohli občas ohřát u grilu, takže paráda. Díky moc všem, co jste se u nás stavili na višňový svařák, pivní supercloumák, nebo pivko! Zde pár fotek:

m3

m2 m1

S pár přáteli jsme si udělali ještě takovou malou after party do pozdních ranních hodin přímo v pivovaru. Takhle romaticky vypadal pivovar o půlnoci:

m4

A úplně na závěr vám sem dáme zátiší s ležáckými tanky. Romantika jako…:

lezacke tankyV tomto týdnu ještě napíšeme zvláštní článek pro Ježíšky… Tak buďte ve střehu.

Hezký prosinec!

Tým LP

 

 

Tak nám přivezli pivovarskou technologii

Ahoj přátelé,

toto si zaslouží zvláštní článek. V úterý 20.11. nám totiž dorazily tanky. Zhmotňuje se nám náš sen. Pivovar už začíná vypadat jako pivovar.

Tak tedy. O víkendu jsme dolaďovali poslední přípravy (malování, vytírání podlah, instalace kanálů atd.) o tom více v měsíčním přehledu a také tam popíšeme, co jsme si to vlastně pořídili. Teď vám popíšeme jak probíhal včerejšek – tedy hlavně těm co nejsou na facebooku.

Vloni v říjnu jsme si udělali takové menší výběrové řízení a nakonec vybrali firmu Nerez Grade Milana Ševčíka. Před tím jsme se byli podívat v několika pivovarech, kde už technologii od něj instalovali a všude jsme dostali vynikající reference. No a vloni v říjnu jsme se všichni jeli podívat do Zaječí, kde to vyrábějí (poblíž Velkých Pavlovic) a tam jsme si s ním plácli. Tohle je foto z loňské prohlídky jejich výrobny:

rijnova navstevaZadání do výroby jsme nakonec posunuli až na jaro 2018, protože se objevila možnost koupit bývalou pekárnu a vznikly tak úplně jiné dispozice pro výrobu. V mezičase jsme do Zaječí jezdili několikrát z důvodu ladění detailů. Ty nasbírané zkušenosti a někdy i opruzy z jiných pivovarů jsme prostě nechtěli a tak je v té technologii spousta drobností udělaných nám na Míru míru.

A tak v pondělí 19.11. přijela parta montérů a čekali jsme na kamion s tankama. Bohužel vzniknul nějaký problém v logistice, takže byl příjezd odložen až na úterý 20.11. v 7:00.  Naštěstí nám vyšel vstříc i Zdenda Rydval s jeřábem na složení tanků.  Nervózně jsme ráno stáli před piovarem, plni očekávání. Znáte to. Dokud to není pod střechou, tak to není. Ale dorazil! Na téhle fotce ho vítá Míra:):

kamion

Další fotky zachycují samotnou vykládku:
kamion2
jerab
matrace dalsi tankwhirpoollezacke tanky 20

 

 

 

Zde je foto s panem Šefčíkem před naší varnou:
varna s panem sefcikemA závěrečné foto zachycuje první výstup sládka na velící plošinu, odkud už jen tak nesleze:):

král varny

Tým LP

 

Říjnový zápisník – doteky Hollywoodu

Ahoj přátelé,

náš měsíční zápisník pouštíme do světa o něco dřív. Už se totiž do zítřka nic zvláštního nestane…snad:)

A bude to hlavně o fotkách, prostě žádné dlouhé řeči. Budou tam většinou samí mladí můži v montérkách, nebo jiných špinavých hadrech – naši výborní kamarádi. Tak tedy:

Zajeli jsme na Moravu na poslední kontrolu našich tanků a naší varny. A také doladění detailů dle našeho zadání. Tohle jsou úplně první fotky kompletní nové varny, která bude stát po 60ti letech v Lomnici a na které budeme vařit znovu lomnické pivo. Dalši fotky přibudou až po instalaci v Lomnici:

varna3 varna1 varna

Pozvali jsme naše kamarády na další akci ZET. Potřebovali jsme totiž vystěhovat všechen bordel z pivovaru, z půdy, z garáže a hlavně z obou místností, kde se měly začít dělat nové podlahy. Celodenní makačka. Bylo nás v průběhu dne 14. A byť to všichni doma komunikovali jako nezbytnou pomoc kamarádům, tak jsme si to i užili – padlo pár pivek a pár krkovic, se kterými se mazlil samozřejmě Míra:):

zet2 zet0 zet5 zet3 zet1

Také nás přišli mentálně podpořit autoři Petr Pýcha s Jaroslavem Rudišem, kteří postupnými kroky budují z Lomnice hollywoodskou výspu. Petrovým filmem Všechno bude, (napsal k němu scénář) se slavnostně zahájil provoz nově a hlavně krásně zrekonstruovaného lomnického kina – přijel i režisér Olmo Omerzu, Lenka Vlasáková a další herci. Jaroslav zde pak v neděli křtil naším pivem svoji novou knihu Český ráj, kde pábitelsky zachycuje různorodé myšlenky a postoje k životu svých kamarádů ze sauny. A jak by řekla jedna z jeho postav: „rasíme, jo,jo,jo…“ tak hned po křtu přilil další dílo na saunová kamna – promítal se totiž film Alois Nebel, ke kterému také napsal scénář. Ostatně i motivy z tohoto filmu/knihy od Jaromíra 99 (Jaromíra Švejdíka) originálně zdobí právě naše kino:

zet4krest knihy

Také se na akci Zet zastavil náš kamarád Máša (nepíšem o něm nějak často?) se svou maminkou. Ta totiž pracovala přes 20 let, nebo tak nějak, v původní pekárně.  Dozvěděli jsme se proč to šlo před léty do kopru, jak to tam kdysi fungovalo a nakonec jsme ji ukázali jak vypadá její obchůdek teď, když jsme ho právě kompleně vyklidili:) Ne žádná velká nostalgie, ale drží nám moc palce a to je hlavní:

zet6

No a hned následující týden se začaly dělat podlahy. Dorazily totiž kanálky…Ve zkratce – umístily se kanálky, vybetonovaly se spádové svodky a pak přijížděly obrovské míchačky s dlouhatánským ramenem a bylo vymalováno, tedy vybetonováno:

stavba1 bet0 bet3 bet2 bet1

 

A takhle vypadá podlahové zátiší po pár dnech. Ještě to musí dva týdny schnout, pak se udělá pryskyřicový nátěr, vymaluje a stěhujem se:

podlaha 2 podlaha

 

Sládek Míra mezitím pravidelně jezdí vařit na noční do Frýdlantu a získává mraky zkušeností. Někdy nám pošle fotku právě uvařené sladiny, a někdy třeba selfie jak musí pořád něco ochutnávat… Těžká dřina to je:

mira sladina

 

Po starém elektrickém rozvaděči nám zbylo místo a jelikož jsme nechtěli plýtvat materiálem, rozhodli jsme se, že do té dutiny zabetonujeme dvě lahve lomnického a půllitr, jako odkaz dalším generacím. Pochybujeme, že se to bude dát třeba za sto let pít, ale jeden nikdy neví:). Minimálně je to pobaví:

casova schranka

No a úplně na závěr sem dáme první TV reklamu na naše pivo, která se natáčela na Sahaře s obrovským hollywoodským štábem pod vedením Pavla Yankee Matějky. Děkujeme mu a Maroko si škrtáme ze seznamu dobývaných zemí:

Ahoj a těšte se na živé přenosy na konci listopadu!

Dej Bůh štěstí!

Tým LP

Zářijový zápisník

Ahoj přátelé, tak už se pomalu blížíme do finále. Opět sem dáme krátkou rekapitulaci našich aktivit za poslední měsíc, abychom si pak mohli někdy v důchodu u našeho piva pěkně zavzpomínat:)

Tak tedy. Stavební práce jsou téměř hotové. Chybí už jen podlahy. Ty se však budou moct dělat až budou nerezové kanály. Mylně jsme předpokládali, že to je normální skladové zboží. Chyba lávky – byť to je celkem standardizovaný výrobek, tak se vyrábí na zakázku a rozpětí dodání je 4 až 8 týdnů, což nás zaskočilo. Už se ale vyrábějí tak uvidíme. Voda už je hotová, ještě se dodělává elektrika, a pár rozvodů pro topení, jinak už máme hotovo. Takhle to teď vypadá v místnosti s budoucí varnou a ležáckými tanky (z těch nových dřevěných vrat máme fakt radost):

provoz Také jsme byli opět zkontrolovat jak se vyrábějí naši mazlíčci – varné nádoby a ležácké tanky. A vypadají super. Kvalitní práce a vše podle plánu. Máme radost:

tanky1 tanky2

Kdo z vás zavítal v září na Babylon, tak jistě zaregistroval, že nám konečně dorazily naše první půllitry a podtácky. Vybrali jsme z 877 lidí, kteří o podobě půllitru hlasovali na našem facebooku tři výherce – konkrétně je to Šárka PeškarováTomáš Pavelka a Matěj Bobek, kteří od nás půllitr dostanou. Ještě jednou díky moc všem halsujícím. Matěj Bobek si ho vyzvedl nejrychleji – přesně do 77 minut 34 sekund od zveřejnění výherců na našem facebooku:). Takhle chutnal poprvé pivo z půllitru sládek Míra:

pulitr

A tohle je nejrychlejší výherce Matěj B.:

matej b

A takhle vypadá zátiší s pivními tácky:

tacky

Byť už nové druhy piv, včetně APy plánujeme vařit už jen u nás, vyskytlo se krátké okno pro vaření  i naší polotmavé desítky ve Frýdlantu, tak to Míra jel ošéfovat. Kolem pulky října bude opět v Lomnici na čepu. Zde špionážní foto z vaření polotmavky:

polotmavka

No a v září jsme také byli na pozvání Fabio Produkt (krom jiných regionálních potravin a vlastních výbroných olejů prodávají i naše pivka) na akci Jičín město pohádky. Jako vždy skvělé. Prvním, kdo se stavil těsně před otevřením byl náš kamarád Máša – nyní už domestikovaný Jičíňák – pamatujete jak jsme psali o grandiózní oslavě na G k narození jeho dcery? Můžete si opět přečíst zde.

masa

Blížíme se tedy pomalu k cíli…Držte nám palce a dej Bůh štěstí Lomnickému pivu!

 

Tým LP

Srpnový zápisník

Tak jo. Léto je už definitivně pryč, snad jste si ho parádně užili. Bylo sice velké sucho, ale pokud jste se pravidelně koupali na lomnickém koupališti a nebo se řádně zalévali i nějákým tím pivkem, tak se to snad dalo zvládnout:)

Ani ve druhé půli prázdnin jsme nepolevili. Přípravné práce v pivovaru pokračují plným proudem a vše je na dobré cestě. Samozřejmě, že bychom rádi psali spíš o pivku, ale snad už brzy se dočkáte. Ty budovatelské práce k tomu prostě patří. Takže se omlouváme, že vám teď servírujeme spíš stavební deník:) Tak tedy zde je krátká rekapitulace:

1. Propadlá střecha. Jak víte z minulého článku, objevili jsme, že část střechy je totáně prohnilá. Museli jsme vše narychlo vybourat, dát nové trámy, prkna, izolaci, plechy…Ještě že jsou kamarádi, kteří si v tom horku pozměnili priority a nenechali nás ve štychu. Zde pár fotek ze střešních prací (samozřejmě se to dělalo v tom největším horku):

strecha strecha1 strecha3

strech1 strecha2 strecha4

 

 

2. Varna a chladírna. Tady jsme dobourali poslední příčku ve varně, nechali doplnit všechny možné obklady a hlavně – vykopali jsme kanály! Na konci září zde uděláme masivní investici – v obou místnostech se udělá nová betonová vyspádovaná podlaha, tak aby veškerá voda bez problémů mohla odtékat těmi kanály. Ani vám nebudeme říkat kolik ta sranda bude stát, ale je to zkrátka potřeba:

kanal1 kanal2 varna

3. Kanalizace. To, že máme na pozemku obří septik víme. Ale kam to pak teče a zda vůbec někam, to jsme do dneška nevěděli. Septik jsme nejdříve nechali v červenci odsát a od té doby zjišťujeme co a jak. Nakonec vodohospodáři nalili 200l modré kapaliny a baterkama zjišťovali v různých kanálech kde a zda vůbec se voda někde objeví:) A světe div se, objevila. Takže jsme si oddychli..Na fotkách můžete vidět sondování v septiku a nově budovanou kanalizaci ve dvoře:

kanalizace1 kanalizace2 kanalizace3

Paralelně také řešíme navýšení a rozvod elektřiny, jednáme s úřady o různých povoleních apod. Tím vás ale nebudeme zatěžovat.

4. Sobotecký jarmark. Na ten jsme se moc těšili. Organizátoři nás dali přímo na náměstí, takže super. Jsou tam většinou tradiční řemeslné výrobky, mraky lidí a bezvadná atmosféra. Poprvé jsme tam dotáhli i naši lednici, takže jsme mohli lidem nabízet i lahvové. Kompletně nás vyprodali. Dvě fotky zde:

sobotka sobotka1

5. Dobyli jste další země na našem seznamu. Konkrétně Milan Koudelka s Dominikou Cermanovou během srpna dovezli naše piva do Německa, Dánska, Norska, Finska, Lotyšska, Litvy, Estonska, Ruska, Polska…foto trasu lomnického piva naleznete na facebooku zde. Pár vybraných fotek dáme zde:

milan norsko petrohrad

No a správce pivovaru si také udělal jeden symbolický výlet – vystoupal brzy ráno na svítání přímo na vrchol nejvyšší. Na Sněžku:

snezka

 

6. Piva. Aktuálně máme navařenu jen naši jedenáctku, APA i polotmavka došla a zatím další termín vaření není na obzoru. Kapacity pivovarů kde vaříme jsou omezené, nebo aktuálně řeší technické problémy. Naší prioritou je začít vařit na svém a věřte, že se nemůžeme dočkat…Pak už si budeme moc plánovat různé speciály, experimentovat, zapojovat vás a prostě si to užívat i když víme, že to bude makačka. Držte nám palce!

Tým Lomnického piva

Červencový zápasník

Ahoj přátelé, pokud si chcete přečíst nejnovější zprávy a „drby“ ohledně piva, lomnického pivovaru a akcí kde jsme byli, tak jste tu správně. Pojďme na to, bude to převážně o fotkách.

1. Vyrazili jsme prezentovat naše pivka na další pěkné akce. V Železnici měli již dvanáctý Muzejní den. No a k tomu mohli lidé degustovat naše pivko a probrat ho s naším sládkem. Jedno foto zde:

muzeum zelez

Tu samou sobotu jsme se přesunuli na Veliš, kde probíhala soutěž ve vaření kotlíkových gulášů. Tak jsme se rovnou přihlásili i do soutěže. Každý z devíti týmů dostal cibule a 3,5kg masa a 3,5hodiny na vaření. Většinou to byli zkušení borci a borkyně z předešlých ročníků. Každý tým měl svoji vlastní strategii – někdo už měl z domu připravené různé základy, u jedněch jsme viděli, že dávají cibuli až po mase (chápete to jako?), někdo rozdával svým soupeřům během vaření vzorky nové polotmavé 10… ale každopádně to byla perfektní akce. Každý z těch gulášů byl úplně jiný. My jsme ho udělali trochu ostřejší, prostě podle nás byl naprosto perektní. Lidi pak dávali své žetony do kalíšků u jednotlivých kotlíků podle toho jak jim to chutnalo. Ke každému vrozku jsme lidem rozdávali na ochutnání také naše pivko. No nevyhráli jsme, ale šesté místo bylo také pěkné. Hlavně do nás lili pořád nějakou kořalku – hlavně tedy paní starostka s manželem, tož to se nedalo odmítnout. Fakt jsme si to užili, pohodový happening! Fotky zde – na první fotce je tradiční vítěz:

gul5 gul3 gul4 gul2 gul1

Tento víkend jsme zajeli za kopec do Hostinného na tradiční pouť Porciunkule. V pátek odpo jsme postavili náš stánek a abychom to nemuseli vystěhovávat na noc, tak jsme rovnou přespali ve spacácích přímo v něm – na náměstí. Prostě romantika jako pras..V sobotu ráno se u nás stavila paní starostka s Albrechtem z Valdštejna a jeho družinou, tak jsme si s nimi připili a pak už jsme celý den bojovali s vedrem. Museli jsme si dokonce odskočit 400m od náměstí do Labe na koupačku (někdo odpočíval mezi sudy – viz foto:). Jinak bylo tam hodně dalších velkých pivovarů – dominovala Nová Paka, trutnovský Krakonoš, nebo Svijany. Naše pivo moc lidí logicky ještě neznalo, ale pozitivní bylo, že když ochutnali tak naprostá většina chodila už jen k nám. Někteří nám dokonce aktivně pomáhali s marketingem na místě:) Také se tam zastavilo dost krajánků, třeba Honza Novotný, který dorazil v dresu Rohozce (wtf?:), nebo lidi co mají v Lomnici příbuzné a ti je na naši přítomnost upozornili…Večer hráli Monkey Business a před půlnocí se náměstí kompletně zaplnilo. Byl totiž tradiční ohňostroj. Po něm lidi ještě pařili, takže jsme domů dorazili asi ve tři ráno.  Fotky zde:

p+ p5 p3 p4 P7

2. Polotmavá desítka. Máme radost, že si našla své zákazníky. I v budoucnu chceme vařit více druhů piva, tak abychom uspokojili co nejvíce z vás. Na etiketu jsme tentokrát dali dalšího neznámého lomničáka s jinou buřinkou a trochu v polostínu…Každopádně už je to nový typ etiket, který perfektně funguje s naší novu etiketovačkou, ze které máme fakt radost.

etiketa

 

Takto teď vypadá naše pivní svatá trojice:

aktualni piva

 

3. Budování pivovaru. Jen ve zkratce k jednotlivým fotkám: vybouchali jsme nová vrata, vyvezli brutálně těžkou pec, vybrourali jsme příčky v chladírně (stálo to nějaký čas na chirugii a devět stehů na ruce – viz krimi foto story), příčku ve varně. Se začišťováním, omítáním atd. nám strašně pomáhá Pavel Neoproud, kterému chceme tímto poděkovat!

Pozvali jsme také hovnocuc, protože nás od malička strašně bavilo pozorovat, jak dokáže vysát i ta největší h…a:). No celkem musel přijet na třikrát – hlásíme tímto, že septik je dokonale prázdný a čisťounký jak lilie. Při vytahování nerez komínu jsme také zjistili, že část střechy je na spadnutí…, takže jsme ji museli vybourat a teď to vypadá, že budeme vařit pod širým nebem…

vrata1

varna3 varna2

dira strecha
chladk drama chadak

4. Lomnické pivo do celého světa! Děkujeme, že nám posíláte fotky s naším pivem v zahraničí! Už jste ho propašovali do Francie, Itálie (Toskánsko), Chorvatska (poloostrov Kamenjak), Německa, U.S.A., Dubaje, do Číny – teď nově Dánsko, Norsko a brzy přibudou díky Milanovi Koudelkovi a Dominice Cermanové další. Z téhle fotky máme také obrovskou radost – kde jinde by mělo být Lomnické pivo než na Lomnickém štítu! 2634 m.nm. Takže Slovensko si již můžeme přímo stylově odškrtnout ze seznamu. Děkujeme Pavel Šochovský a jeho ženě. Všem co jste dovezli a dovezete naši lahev do nové země dáme grátis novou lahev lomnického – stavte se!!!

lomnicky stit

Tož užívejte hezké prázdniny a nezapomeňte, že 12.8. večer se opět ocitneme v roji Perseid tak se koukejte a až uvidíte padající hvězdu, nezapomeňte si přát něco pěkného. My si budeme přát jedno – aby nám to na podzim vyšlo!

Tým lomnického piva

P.S. Pokud budete někdy na chatě pod Boryšovem (Velká Fatra), tak vězte, že čůrání u chaty je přísně trestáno (žen se netýká):

borysov